Nocne świętowanie czas zacząć! Biegacze na start!

Przeszło 3 500 uczestników zapisało się na wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju i spektakularny Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim. Już 28 czerwca tuż przed północą zgodnie z hasłem cyklu „Biegnij, ciesz się, zwyciężaj!” zawodnicy wyruszą w 10-kilometrową trasę pełną magicznych zakamarków. Marsz nordic walking rozpocznie się dwie godziny wcześniej.

Noc Świętojańska obchodzona jest w całym kraju, w Gdyni to zaś podwójny powód do celebracji. Obchody święta ulicy Świętojańskiej w sportowym stylu to już bowiem gdyńska tradycja. Z tej przyczyny trzeci z cyklu bieg jest najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem roku dla biegaczy. Móc być w samym sercu tejże ulicy pod przykryciem nocy to wydarzenie, które pamięta się na lata.

Na chwilę obecną chęć startu w tym wyjątkowym ściganiu zadeklarowało ponad 3 500 uczestników, w tym 3 300 w biegu głównym. Zapisy w CH Riviera dobiegły końca, ale wciąż można dołączyć do uczestników i stanąć na starcie.

W dniach 27 i 28 czerwca przewidzieliśmy dla Was dodatkowe 150 pakietów startowych do biegu głównego (opłata 100 zł w gotówce) i tyle samo do marszu nordic walking (opłata 50 zł w gotówce). Będzie można zakupić je w biurze zawodów, które znajdować się będzie w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu przy ul. Olimpijskiej 5/9.

Z kolei miasteczko zawodów oraz start usytuowano w okolicach Gdynia Areny. Przypomnijmy, że w zeszłym roku w tym niepowtarzalnym klimacie imprezy najszybszy okazał się Marcin Chabowski. Wśród pań zwyciężyła Ukrainka Oleksandra Shafar.
– Zwycięstwo w Gdyni smakuje szczególnie, bo wychowałem się w tym mieście, a na tutejszych trasach biegałem i trenowałem tysiące razy – mówił zawodnik klubu Flota Gdynia.

Nocna trasa z podbiegiem

Trasa Nocnego Biegu Świętojańskiego została przeobrażona w 2017 roku. Wtedy pojawił się wymagający podbieg ulicą Kielecką, za której pokonanie najszybszy uczestnik otrzymuje 2500 zł tak zwanej „premii górskiej”.

Parowóz na medal!

Tradycyjnie, po przekroczeniu linii mety, uczestnicy otrzymają wyjątkowy medal. Tym razem będzie to parowóz PT47-65 – pojazd pośpieszny polskiej konstrukcji produkowany w latach 1948–1951 dla Polskich Kolei Państwowych. Zgodnie z hasłem tegorocznej edycji stawiamy na życie w ruchu, dlatego motywem przewodnim tegorocznej kolekcji są maszyny i pojazdy obecne w życiu gdynian oraz nierozerwalnie kojarzącymi się z miastem.

Miasteczko PKO pełne atrakcji!

Specjalnie na Nocny Bieg Świętojański PKO Bank Polski przygotował strefę kibicowania. To idealne miejsce dla sympatyków biegów i poszczególnych jego uczestników, by ich zagrzewać do walki o jak najlepsze rezultaty. Podczas imprezy będzie można spotkać również ambasadorów programu „PKO Biegajmy razem” – Karolinę Gorczycę oraz Sebastiana Chmarę.

Pobiegnij dla Artura!

Kolejnym odcinkom cyklu PKO Grand Prix Gdyni od dawna towarzyszy akcja „biegnę dla…”. Tym razem zawodnicy mogą pomóc 12-letniemu Arturowi, który urodził się z wrodzoną wadą kości udowej prawej (jego prawa noga była znacznie krótsza od lewej).

– Artur jest już po dwóch operacjach, a w najbliższym czasie czeka go kolejna – wydłużania kości. Dzięki temu będzie mógł, w miarę normalnie i aktywnie, żyć. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pomoc i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „biegnę dla Artura” – mówi mama chłopca, Ewa Sasinowska.

Aby pomóc, wystarczy przed startem przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie dziecka, będącego podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Kartki – identyfikatory akcji „biegnę dla Artura” będzie można odbierać w biurze zawodów 27 i 28 czerwca w czasie jego pracy.

Akcje charytatywne „biegnę dla…” Fundacja PKO Bank Polskiego organizuje od 6 lat. W tym czasie odbyło się ich blisko 400, w których uczestniczyło ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł.

Zachęcamy do rejestracji lub kibicowania! Biegnij, ciesz się, zwyciężaj!

Program minutowy Nocnego Biegu Świętojańskiego 2019 z PKO Bankiem Polskim:

27 czerwca (czwartek)
15:00-20:00 Odbiór pakietów startowych.

28 czerwca (piątek)
18:00-21:30 Odbiór pakietów startowych Nordic Walking;
18:00-23:30 Odbiór pakietów startowych biegu głównego;
22:00 Start Marszu Nordic Walking;
23:30 Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking;
23:59 Start Biegu Głównego na 10 km.

29 czerwca (sobota)
2:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km.