Stwórzmy wielką flagę narodową!

Już 11 listopada w Gdyni zostanie utworzona największa flaga narodowa w północnej Polsce! Wszystko w ramach Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Z pewnością będzie efektownie i patriotycznie. 

Tegorocznym biegiem rozpoczynamy drugą setkę obchodów odzyskania niepodległości. To święto, które w Gdyni czczone jest z wielką pompą. Uczestnicy, podczas startu z koszulek otrzymanych w pakietach startowych, stworzą największą, żywą, biało-czerwoną flagę w północnej Polsce.
– Start w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim stało się dla całego Pomorza tradycją porównywalną z jedzeniem rogali świętomarcińskich. To wspaniała manifestacja miłości do ojczyzny oraz sportu, pełna radości oraz uśmiechu. Cieszymy się, że mieszkańcy w aktywny sposób chcą świętować z nami tak ważne dla naszego kraju wydarzenie – mówi dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Przemysław Dalecki.

Z pewnością będzie więc efektownie. Takie inicjatywy regularnie mają miejsce na całym świecie. Choćby 7 grudnia 2014 roku w Indiach pobito Rekord Guinnessa w kategorii “Największa flaga ułożona z ludzi“. Zorganizowane przez międzynarodową organizacją Rotary International oraz News 7 Tamil wydarzenie odbyło się w mieście Ćennaj, położonym nad Oceanem Indyjskim. Ponad 50 000 osób wzięło udział w biciu rekordu, lecz tylko 43 830 z nich zostało wliczonych do wyniku końcowego.

W Polsce nigdy nie przybiera to na aż takiej widowiskowości, lecz z całą pewnością można stwierdzić, że Gdynia 11 listopada jest jednym z najbardziej widocznych miejsc w kraju, w którym tworzy się biało-czerwony trykot.

Rejestracja internetowa do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim trwa do 28 października do godziny 23:59 i dostępna jest >> TUTAJ <<. Pakiety startowe dostępne są już od 1 zł!

PROGRAM MINUTOWY

9 listopada (sobota)
15:00–20:00 Odbiór pakietów i expo w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5).

10 listopada (niedziela)
12:00–20:00 Odbiór pakietów i expo w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5).

11 listopada (poniedziałek)
9:00 Start Młodzieżowych Marszów Niepodległości Nordic Walking;
9:45 Start Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii Open;
10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking;
10:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (chłopcy);
11:00 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (dziewczęta);
11:30 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (chłopcy);
11:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (dziewczęta);
12:15 Start Biegu Niepodległości w kategorii Juniora (dziewczęta i chłopcy);
13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych;
13:15 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2015 r. – 11 listopada 2019 r.);
13:45 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2013 r. – 31 grudnia 2014 r.);
15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim;
17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni.

Uwaga! W dniu 11 listopada nie będzie możliwości odbioru pakietów!

Zobacz, jak świętowaliśmy w poprzednich latach i dołącz do nas już 11 listopada! Dzięki białym i czerwonym koszulkom, które znajdują się w standardowym pakiecie startowym, tworzymy tego dnia największą żywą flagę narodową w północnej Polsce!