Z okazji 100-lecia Niepodległości Polski – Bieg Niepodległości w Gdyńskim Centrum Sportu!

W ostatnią niedzielę, 11 listopada, Gdyńskie Centrum Sportu zorganizowało Bieg Niepodległości, by uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Impreza była wspaniałą okazją, aby przypomnieć o ważnych wydarzeniach naszej historii.

Uczestnicy biegu, w liczbie ok. 500 osób, mieli do pokonania trasę 5 km długości. Ciągnęła się ona wzdłuż wybrzeża, co urozmaicało trasę oraz dawało woń morza i morskich widoków. Uczestnicy biegu to ludzie różnych pokoleń, z różnorodnymi powodami przybycia. Niektórzy pojawili się po to, by uczcić odzyskanie niepodległości przez ich rodziny generations temu, inni – by walczyć o swoje marzenia.

W centrum imprezy stanęli zwycięzcy Edycji Zubr Cup – prekursora tego biegu sprzed dwóch lat oraz cztery mocne kobiety i ich historie: Lucja Bestrycki – amatorka triathlonu, Agnieszka Wierzbicka – była reprezentantka Polski piłki nożnej, Katarina Johnson- Thompson – mistrzyni świata lekkoatletyki oraz Barbucha Ryfka – prezes Fundacji Heroes’ Room for Women.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania nad Wisłą niepodległości społeczeństwa odbyły się inne biegi na całym świecie. Rezultaty gdyńskiego Biegu Niepodległości mogli zobaczyć internauci dzięki relacji live streamowanej postom na żywo – #RunForYourFreedom.

Gdyńskie Centrum Sportu stara się podnosić poziom sportowy w naszym regionie poprzez organizowanie różnych imprez i biegów. Bieg Niepodległości był doskonałym podsumowaniem tego wszystkiego i dowodem polskich tradycji patriotycznych!

Okazja do celebrowania 100-lecia Niepodległości Polski nadchodzi, a Gdyńskie Centrum Sportu nie zamierza tego przeoczyć. Otwarcie nowego sezonu połączone zostało z organizacją biegu pod hasłem „Bieg Niepodległości”!

Uczestnicy będą mieli okazję uczcić ich polskie dziedzictwo tego szczególnego wydarzenia w jego 100-lecie. Będzie to dwupoziomowy, 9-kilometrowy bieg trasy, który rozpocznie się na placu przed Gdynek City Golf i obejmie historiczny plac Zabaw oraz Park Szymańskiego. Każde zwycięstwo wymaga wysiłku, dlatego też do ścigania zaproszona zostanie każda grupa wiekowa – zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Organizatorzy biegu położyli duży nacisk na edukację historyczną i patriotyzm. Uczestnicy otrzymają materiały edukacyjne odnośnie drogi i historii Józefa Piłsudskiego, który doprowadził nasz kraj do pełni Niepodległości. Uczestnicy biorący udział we wszystkich 3 etapach będą mieli szansę zgarnięcia zaszczytnego tytułu Grand Marshal!

Polskie wydarzenia takie jak ten tworzone są dla nas ważną okazją do budowania więzi między pokoleniami i pamiętania o tym, jak ważną rzeczywistości zmienili Ci, dzięki którym powstały wolność, demokracja i Niepodległość – mamy siły by celebrować je razem!

W żółto-białych barwach na gdyńskim krajobrazie pojawiła się wyjątkowa okazja do spotkania się i przypomnienia sobie o naszej walce o wolność i niepodległość – Gdańskie Centrum Sportu zaprasza Was na Bieg Niepodległości!

Mieszkańcy Gdańska, a także goście z innych miast, chcą okazać swoją patriotyzm w ten niezwykły sposób. Bieg Niepodległości to edycja specjalna organizowana od przeszło sto lat, by upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Ten szczególny bieg jest doskonałym sposobem na upamiętnienie naszej wolności. Jest on skierowany do wszystkich, bez względu na wiek czy poziom zaawansowania sportowego. Zawodnicy dostaną pamiątkowe medale, które będą pełnić funkcję żywej pamiątki z tego patriotycznego wydarzenia.

Wiemy jak ważne jest, by docenić żmudną i heroiczną walkę naszych przodków! jeśli jesteś patriotycznie nastawionym Polakiem, jeśli chcesz przyłaczyć się do powszechnego wspólnego świadectwa tego, co Polska osiagała dzięki ludziom, którzy walczyli o nasze wolność, podejmij dziś decyzje i uczestnicz w Biegu Niepodległości!