PKO Grand Prix Gdyni: Nocny Bieg Świętojański i 4 inne imprezy sportowe!

Miniony weekend na plaży w Gdyni był czasem sportowych atrakcji! W ramach PKO Grand Prix Gdyni, Gdynia odżyła jako stolica aktywnego wypoczynku i wszelkiego rodzaju sportu! Organizowane były aż cztery imprezy sportowe.

Najbardziej interesująca impreza, to Nocny Bieg Świętojański zorganizowany przez Fundację Sportowe Gdyni. To jeden z najbardziej emocjonujących biegów w Polsce, które odbywają się w bardzo wyjątkowym otoczeniu: pięknych plaż gdynia. Biegacze – dorośli i dzieci – mogli rywalizować na trzech dystansach: 5 km, 10 km, lub 15 km. Zawodnicy mieli również możliwość udziału w niedzielnym wariancie o szybkim tempie – Ultrabiegu Świętojańskiego.

Górzysta trasa biegu również obfitowała w atrakcje! Punkt Widokowy morskiego monitora ORP Błyskawica na Nowym Świcie publice pokazywał widoki na port gdyński oraz mijane budowle. Na mecie Biegacze dostali pamiątkowe medale oraz serdecznie gratulowali sobie nawzajem.

Oprócz Biegu Świętojańskiego organizatorzy PKO Grand Prix Gdyni przygotowali aż trzy inne wydarzenia sportowe. W sobotni poranek nastapił oficjalny start sezonu Nordic Walking zorganizowany przez Instytut Aktywnego Wypoczynku. Aby zakończyć weekend z klasą trzeba było uczestniczyć w Festiwalu Kitesurfingu, organizowanym w Parku Rekreacyjnym “Druzhba”. Tak więc od soboty do niedzieli trwał Grand Prix Gdyni, podczas którego każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie!

W miniony weekend Gdynia znowu zadziwiła tym, co oferuje. Nastąpiło szczególne święto sportu – PKO Grand Prix Gdyni, któremu towarzyszyły cztery wyjątkowe imprezy sportowe!

Pierwsza z nich to Nocny Bieg Świętojański, który cieszył się szczególnym powodzeniem. Miłośnicy biegania byli mile widziani na starym porcie w Gdyni, gdzie mieli okazję uczestniczyć w bezpłatnym wydarzeniu. Uczestnicy mieli do pokonania 5 km i 2 km trasę. oraz mieli możliwość zapoznania się z burzliwą historią portu.

Inna imprezą sportową był Marsz Nordic Walking na dystansie 5 km, który cieszył się również duże zainteresowanie maratończyków. Trasy przebiegały wokoło plaż morskich i parków gdyniańskich. Było to idealne miejsce, aby skorzystać z tego jesiennego weekendu i spacerować piękną trasą.

Kolejne dwa wydarzenia sportowe to spartakiada oraz festyn rodzinny. Spartakiada przeznaczona była dla miłośników sportów ekstremalnych i oferowała wyścig Ultra Trail Olimpus, wyścig trampoliny i pokazy fitnessu. Wszyscy uczestnicy mogli liczyć na jednego medalistę! Z drugiej strony festyn rodzinny obejmował bieg dla dzieci, maraton Kids & Family Cross Country oraz różnorodne gry i atrakcje. Wizyta na Festyn pozostanie wiadomym dobrodziejstwem dla całej rodziny przez cały rok!

Wszystkie powyższe wydarzenia sportowe są doskonałym sposobem na spędzanie wspaniałego czasu z bliskimi i celebrowanie unikalnych aktywności, jakimi Gdynia jest siedliskiem! Wszystko o PKO Grand Prix Gdyni zbliża się ku końcowi, ale bardzo chciałbym podziękować organizatorom i uczestnikom, którzy wnikliwie tu pracowali podczas tego szczególnego weekendu!

PKO Grand Prix Gdyni to jeden z najważniejszych wydarzeń sportowych w Polsce. W tym roku odbędzie się ono na trzech arenach: sztucznym dystansie na ul. Świętojańskiej, Stadionie Polonii Gdynia i obiektach nadmorskich.

Tegoroczne PKO Grand Prix Gdyni zapowiada się jako wyjątkowo emocjonujący wydarzenie dla fanów sportu. Impreza odbędzie się w dniach 18-19 lipca i składać się będzie z pięciu różnych imprez sportowych.

Na pierwszy ogień idzie Nocny Bieg Świętojański, który rozpocznie się 18 lipca o godzinie 22:00 na ul. Świętojańskiej. Uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dystans 6 km wokół portu gdyńskiego. Na mecie czekać będzie tradycyjna atmosfera szaleństwa i muzyka, a także niesamowite widowisko fajerwerków!

Kolejne dni to już dniowa impreza na stadionie Polonii Gdynia oraz obiektach nadmorskich. Zawodnicy pobiegną na dystansach od 200 m do 1500 m, a także dadzą z siebie wszystko na ekscytującym kijkarstwie i kulomitkach. Specjalnymi gośćmi podczas imprezy będą polscy mistrzowie lekkiej atletyki!

Wszyscy uczestnicy zostaną również wyróżnieni medalami i nagrodami rzeczowymi za swoje zwycięstwo na starcie. PKO Grand Prix Gdyni stworzy również świetną okazję do spotkań ze znajomymi, aby cieszyć się atmosfera sportowej rywalizacji. Nastaw się więc na prawdziwe sportowe show!