Głosuj na Bieg Niepodległości!

Bieg Niepodleglosci 2-14 - Gdynia fot. gdyniasport.pl 10Trwa głosowanie w Plebiscycie na Biegowe Wydarzenie Roku organizowane przez portal FestiwalBiegowy.pl. Zachęcamy do oddawania głosów na ostatnie zawody wchodzące w skład Grand Prix Gdyni – Bieg Niepodległości!

Gdyńscy internauci już nie raz udowadniali, że w skali Polski nie mają sobie równych. Tak było choćby podczas głosowania na wybór miasta na plansze w grze Monopoly czy w plebiscycie na miasta 25-lecia wolności. Mamy nadzieję, że tak będzie i tym razem!

Bieg Niepodległości tradycyjnie wieńczy świętowanie przez mieszkańców rocznicy odzyskania wolności po rozbiorach dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję. W 2014 roku w samym tylko biegu głównym wystartowało aż 7823 osób, zaś w samych imprezach towarzyszących – biegach młodzieżowych i marszach nordic walking – udział wzięło ponad 1700 osób.

Bieg Niepodległości kończy Grand Prix Gdyni – największy cykl zawodów biegowych na 10 km na Pomorzu. W jego skład wchodzą także upamiętniający nadanie Gdyni praw miejskich Bieg Urodzinowy, odbywający się w maju z okazji Dnia Europy – Bieg Europejski oraz organizowany w czerwcu podczas Nocy Świętojańskiej – Nocny Bieg Świętojański. To 4 wyjątkowe dni, podczas których Gdynia oddawana jest zawodnikom i kibicom z całego świata.

Głosować można na imprezy, które odbywają się w terminie od 1 sierpnia 2014 do 31 lipca 2015. Nagroda główna stanowi o wartość 150 000 zł i zostanie wręczona podczas uroczystej Gali Festiwalu Biegów w Krynicy-Zdrój, która odbędzie się w dniu 11 września 2015 roku, tj. pierwszego dnia 6. PZU Festiwalu Biegowego.

Osoby, które wraz z oddaniem głosu napiszą krótkie uzasadnienie swojego wyboru wezmą udział w konkursie na najlepsze uzasadnienie. Spośród wszystkich uzasadnień wybranych zostanie 15 najlepszych i najoryginalniejszych, a ich autorzy otrzymają nagrody rzeczowe o wartości 500 zł każda!

Głosować można poprzez stronę internetową lub poprzez wysłanie SMS-a.

Nasze zwycięstwo leży w Twoich rękach:

✔ GŁOSUJ NA BIEG NIEPODLEGŁOŚCI W GDYNI – FORMULARZ GŁOSOWANIA

Przypomnijmy, jak wyglądał Bieg Niepodległości 2014: