FAQ

      

 1. Kiedy odbędą się poszczególne imprezy biegowe w ramach PKO Grand Prix Gdyni 2018?

17–18.02.2018 r. – Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim

12–13.05.2018 r. – Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim

22.06.2018 r. – Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim

11.11.2018 r. – Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim

 1. W jaki sposób można się zarejestrować do zawodów?

Wystarczy odwiedzić naszą stronę www.gdyniasport.pl, wejść na podstronę dotyczącą zawodów, gdzie znajduje się link do formularza zgłoszeniowego lub kliknąć w [LINK].

 1. Czy podanie adresu e-mail w procesie rejestracji jest niezbędne?

Tak, na adres e-mail zostanie przesłany link aktywacyjny do Profilu Zawodnika.

 1. Kiedy przydzielany jest numer startowy i jak można to sprawdzić?

Numer startowy przydzielany jest po zakończeniu elektronicznej rejestracji zawodników, a sprawdzić go można na naszej stronie www.grandprixgdyni.pl.

 1. Co powinienem zrobić, jeżeli nie otrzymałem linku aktywacyjnego?

Proszę przeszukać folder SPAM, a jeżeli tam nie będzie w/w linka należy kontaktować się z firmą STS-Timing: zapisy@sts-timing.pl lub info@sts-timing.pl w celu wygenerowania nowego linka aktywacyjnego.

 1. Co zrobić, jeżeli na liście startowej nie ma mojego nazwiska?

Należy jak najszybciej skontaktować się z firmą STS-Timing: zapisy@sts-timing.pl lub info@sts-timing.pl.

 1. Aby zgłosić do Biegu nową osobę, bez zakładania dla niej osobnego profilu, należy:

– zalogować się na swój Profil Zawodnika,

– wybrać pole „nowy zapis na imprezę”,

– zaznaczyć pole „nowy zawodnik”, w którym należy wpisać dane nowej osoby,

– wybrać interesujący nas bieg/marsz,

– zakończyć proces rejestracji klikając w pola „dalej”.

 1. Czy istnieje limit ilości zgłoszeń?

W przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim limitu ilości zgłoszeń nie ma, ale zapisy elektroniczne poprzez stronę www.grandprixgdyni.pl trwają do 5 lutego br. Po tym czasie do zawodów będzie można się zgłosić w dniach:

 1. a) 6–15 lutego w biurze zawodów mieszczącym się w Centrum Handlowym „Riwiera” (na parterze obok fontanny), ul. Kazimierza Górskiego 2. W tych dniach zarejestrowanych zostanie tylko pierwsze 500 osób do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim
  (10 km) oraz pierwsze 50 osób do Marszu Urodzinowego Nordic Walking,
 2. b) 16 i 17 lutego w biurze zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8. W tym dniu organizator przygotował 200 pakietów startowych do Biegów Młodzieżowych, 100 pakietów startowych do Marszów Urodzinowych Nordic Walking oraz 150 numerów startowych do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim (10 km).                                                                              W przypadku Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim limitu ilości zgłoszeń nie ma, ale zapisy elektroniczne poprzez stronę www.grandprixgdyni.pl trwają do 30 kwietnia br. Po tym czasie do zawodów będzie można się zgłosić w dniach 11 i 12 maja w biurze zawodów. W tych dniach organizator przygotował 200 pakietów startowych do Biegów Młodzieżowych, 100 pakietów startowych do Marszów Europejskich Nordic Walking oraz 150 pakietów startowych do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim na 10 km.

W przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim limitu ilości zgłoszeń nie ma, ale zapisy elektroniczne poprzez stronę www.grandprixgdyni.pl trwają do 11 czerwca br. Po tym czasie do zawodów będzie można się zgłosić w dniach 21 i 22 czerwca w biurze zawodów. W tym dniach organizator przygotował 100 pakietów startowych do Nocnego Marszu Świętojańskiego Nordic Walking oraz 150 pakietów startowych do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim (10 km).

W przypadku Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim limitu ilości zgłoszeń nie ma, ale zapisy elektroniczne poprzez stronę www.grandprixgdyni.pl trwają do 29 października br. Po tym czasie do zawodów będzie można się zgłosić w dniach 09 i 10 listopada w biurze zawodów. W tym dniach organizator przygotował 200 pakietów startowych do Biegów Młodzieżowych, 100 pakietów startowych do Marszów Niepodległości Nordic Walking oraz 150 pakietów startowych do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim (10 km).

 1. Czym jest i czemu służy karta startowa?

Jest to potwierdzenie poprawnej rejestracji zawodnika na Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim. Celem jej wprowadzenia jest ułatwienie zawodnikom odebrania pakietu startowego. Karta startowa zawiera numer id, numer startowy, imię i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania i przydzieloną strefę.

Uwaga! Dla własnego bezpieczeństwa nie udostępniaj karty startowej osobom niepowołanym. Nie publikuj jej w mediach społecznościowych i nie rozpowszechniaj.

 1. Gdzie znajdę kartę startową?

W przeglądarce internetowej wybierz adres www.grandprixgdyni.pl. Następnie kliknij pomarańczowy prostokąt (Profil zawodnika) i zaloguj się na Twoim profilu.

Następnie kliknij pole „Zawodnicy” (1) na górnej belce menu. Po przejściu do kolejnego ekranu wybierz kwadratowe pole „Szczegóły” (2).

Na następnym ekranie przy nazwie biegu ujrzysz ikonę „Karta startowa” (3). Pobierz ją, wydrukuj lub okaż przy odbieraniu pakietu w Biurze Zawodów.

 1. Kiedy otrzymam kartę startową?

Karta startowa dostępna jest w panelu zawodnika w zakładce „Szczegółowe dane zawodnika”. Każdy z zawodników otrzyma dostęp do niej w swoim panelu w ciągu siedmiu dni od zamknięcia zapisów.

 1. Jak odebrać pakiet startowy?

Aby odebrać pakiet startowy, należy przybyć do biura zawodów i ustawić się do stanowiska o numerze odpowiadającym numerowi startowemu. Musisz posiadać kartę startową lub dokument tożsamości ze zdjęciem. Kartę startową możesz okazać w formie wydrukowanej lub wyświetlić na dowolnym urządzeniu mobilnym. Jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek problemy skieruj swoje kroki do punktu informacji. Tam postaramy się go rozwiązać.

 1. Co trzeba mieć przy sobie w celu odebrania pakietu startowego?

Kartę startową, która po poprawnym procesie rejestracji znajdować się będzie w profilu zawodnika lub dokument tożsamości ze zdjęciem. Kartę można mieć ze sobą zarówno w wersji drukowanej, jak i elektronicznej (telefon, tablet). Karta startowa dostępna będzie do pobrania z profilu zawodnika w terminie siedmiu dni po zakończeniu procesu rejestracji.

 1. Czy można odebrać numer startowy za znajomego?

Tak, jest taka możliwość. W tym celu należy przynieść ze sobą kartę startową zawodnika, za którego będzie odbierało się numer.

 1. Gdzie i w jakich godzinach mogę odebrać numer startowy do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim?

Do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim numer startowy można odebrać:

– 16 lutego (piątek) w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, w godzinach 15:00–20:00,

– 17 lutego (sobota) w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8, w godzinach 8:00–20:00.

Odbiór numerów startowych do biegów młodzieżowych i marszu Nordic Walking możliwy będzie od godziny 8:00 do 30 minut przed danym startem.

W dniu 18 lutego nie będą wydawane pakiety startowe.

Dostarczenie pakietu startowego można zamówić dodatkowo pod wskazany adres. Aby tego dokonać należy w terminie do 29 stycznia 2018 roku wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym do Imprezy znajdującą się w Profilu Zawodnika, dostępnym na stronie internetowej www.grandprixgdyni.pl. Wysyłka realizowana będzie za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD  (https://www.dpd.com.pl) w dniach 30 stycznia – 5 lutego 2018 roku, zgodnie z regulaminem świadczenia usług pocztowych przez tą firmę. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto.

 1. Gdzie i w jakich godzinach mogę odebrać numer startowy do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim?

Do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim numer startowy można odebrać:

– 11 maja (piątek) w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali namiotowej na końcu Skweru Kościuszki w godzinach 15:00–20:00,

– 12 maja (sobota) w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali namiotowej na końcu Skweru Kościuszki w godzinach 8:00–20:00,

Odbiór numerów startowych do biegów młodzieżowych i marszu Nordic Walking możliwy będzie od godziny 8:00 do 30 minut przed danym startem.

W dniu 13 maja nie będą wydawane pakiety startowe.

Dostarczenie pakietu startowego można zamówić dodatkowo pod wskazany adres. Aby tego dokonać należy w terminie do 23 kwietnia 2018 roku wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym do Imprezy znajdującą się w Profilu Zawodnika, dostępnym na stronie internetowej www.grandprixgdyni.pl. Wysyłka realizowana będzie za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD  (https://www.dpd.com.pl) w dniach 24–30 kwietnia 2018 roku, zgodnie regulaminem świadczenia usług pocztowych przez tę firmę. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto.

 1. Gdzie i w jakich godzinach mogę odebrać numer startowy do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim?

Do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim numer startowy można odebrać:

– 21 czerwca (czwartek) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier (ul. Olimpijska 5/9) w godzinach 15:00–20:00,

– 22 czerwca (piątek) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier (ul. Olimpijska 5/9) w godzinach 18:00–23:30 oraz pakietów startowych do marszu Nordic Walking możliwy będzie w godzinach 18:00–21:30.

Dostarczenie pakietu startowego można zamówić dodatkowo pod wskazany adres. Aby tego dokonać należy w terminie do 28 maja 2018 roku wybrać stosowną opcję
w formularzu zgłoszeniowym do Imprezy znajdującą się w Profilu Zawodnika, dostępnym na stronie internetowej www.grandprixgdyni.pl. Wysyłka realizowana będzie za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD  (https://www.dpd.com.pl) w dniach 29 maja – 11 czerwca 2018 roku, zgodnie z regulaminem świadczenia usług pocztowych przez tę firmę. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto.

 1. Gdzie i w jakich godzinach mogę odebrać numer startowy do Biegu Niepodległości
  z PKO Bankiem Polskim?

Do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim numer startowy można odebrać :

– 9 listopada (piątek) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9 ) w godzinach 15:00–20:00,

– 10 listopada (sobota) w Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu (ul. Olimpijska 5/9) w godzinach 8:00–20:00.

W dniu 11 listopada nie będą wydawane pakiety startowe.

Dostarczenie pakietu startowego można zamówić dodatkowo pod wskazany adres. Aby tego dokonać należy w terminie do 22 października 2018 roku wybrać stosowną opcję w formularzu zgłoszeniowym do Imprezy znajdującą się w Profilu Zawodnika, dostępnym na stronie internetowej www.grandprixgdyni.pl. Wysyłka realizowana będzie za pośrednictwem firmy kurierskiej DPD  (https://www.dpd.com.pl) w dniach 23 października – 5 listopada 2018 roku, zgodnie z regulaminem świadczenia usług pocztowych przez tą firmę. Koszt usługi wynosi 49 zł brutto.

 1. Gdzie powinien być przypięty numer startowy?

Z przodu, na wysokości klatki piersiowej. Numer musi być widoczny dla sędziów (niezasłonięty żadną częścią garderoby). W innym wypadku zawodnik zostanie usunięty z trasy.

 1. Czy w dniu rozgrywania Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim można będzie zgłaszać się do Biegu i Marszu?

W dniach 6–15 lutego, w biurze zawodów mieszczącym się przy ul. Kazimierza Górskiego 2, w Centrum Handlowym „Riviera” (na parterze obok fontanny),  zarejestrowanych zostanie dodatkowo pierwsze 500 osób do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim (10 km) oraz pierwsze 50 osób do Marszu Urodzinowego Nordic Walking.

Natomiast w dniach 16 i 17 lutego organizator przewidział dodatkowe 150 pakietów startowych do Biegu Głównego (opłata 100 zł w gotówce), 100 do Marszów Nordic Walking (opłata 50 zł w gotówce – w kategorii Open i 1 zł w gotówce – w kategoriach młodzieżowych) oraz 200 do Biegów Młodzieżowych (opłata 1 zł w gotówce).

W dniu 18 lutego nie będą wydawane pakiety startowe.

 1. Czy w dniu rozgrywania Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim można będzie zgłaszać się do biegu i marszu ?

W przypadku Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim w dniach 11 i 12 maja organizator przewidział dodatkowe 150 pakietów startowych do Biegu Głównego (opłata 100 zł w gotówce), 100 do Marszu Nordic Walking (opłata 50 zł w gotówce – w kategorii Open i 1 zł w gotówce – w kategoriach młodzieżowych) oraz 200 do Biegów Młodzieżowych (opłata 1 zł w gotówce).

W dniu 13 maja nie będą wydawane pakiety startowe.

 1. Czy w dniu rozgrywania Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim można będzie zgłaszać się do biegu i marszu?

W przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim w dniach 21 i 22 czerwca organizator przewidział dodatkowe 150 pakietów startowych do Biegu Głównego (opłata 100 zł w gotówce), 100 pakietów do Marszu Nordic Walking (opłata 50 zł w gotówce).

 1. Czy w dniu rozgrywania Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim można będzie zgłaszać się do biegu i marszu ?

W przypadku Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w dniach 9 i 10 listopada organizator przewidział dodatkowe 150 pakietów startowych do Biegu Głównego (opłata 100 zł w gotówce), 100 pakietów do Marszu Nordic Walking (opłata 50 zł w gotówce w kategorii Open i 1 zł w gotówce – w kategoriach młodzieżowych) oraz 200 pakietów do Biegów Młodzieżowych (opłata 1 zł w gotówce).

W dniu 11 listopada nie będą wydawane pakiety startowe.

 1. Jak wygląda program minutowy Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim?

17 lutego (sobota)

10:00 Start Młodzieżowych Marszów Nordic Walking

10:45 Start Marszu Nordic Walking w kategorii Open

11:15 Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszów Nordic Walking

12:00 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Starszak

12:15  Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking w kategorii Open

12:45 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Młodzik

13:30 Start Biegu Młodzieżowego w kategorii Junior

14:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych

14:30 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2014 roku – 17 lutego 2018 roku

15:00 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2012 roku – 31 grudnia 2013 roku

18 lutego (niedziela)

10:00 Start Biegu Głównego na 10 km

12:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

 1. Jak wygląda program minutowy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim?

12 maja (sobota)

10:00  Start Młodzieżowych Marszów Nordic Walking

10:45  Start Marszu Nordic Walking w kategorii Open

11:15  Ceremonia dekoracji Młodzieżowych Marszów Nordic Walking

12:00  Start Biegu Młodzieżowego chłopców w kategorii Starszak

12:15 Start Biegu Młodzieżowego dziewcząt w kategorii Starszak

12:15  Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking w kategorii Open

12:45 Start Biegu Młodzieżowego chłopców w kategorii Młodzik

13:00 Start Biegu Młodzieżowego dziewcząt w kategorii Młodzik

13:30 Start Biegu Młodzieżowego chłopców i dziewcząt w kategorii Junior

14:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych

14:30 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2014 roku – 12 maja 2018 roku

15:00 Start Biegu Malucha dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2012 roku – 31 grudnia 2013 roku

13 maja (niedziela)

10:00 Start Biegu Głównego na 10 km

12:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

 1. Jak wygląda program minutowy Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim?

22 czerwca (piątek)

22:00  Start Marszu Nordic Walking

23:30  Ceremonia dekoracji Marszu Nordic Walking

23:59 Start Biegu Głównego na 10 km

23 czerwca (sobota)

2:00 Ceremonia dekoracji Biegu Głównego na 10 km

 1. Jak wygląda program minutowy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim?

11 listopada (niedziela)

9:00 Start Młodzieżowych Marszów Niepodległości Nordic Walking

9:45 Start Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii Open

10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking

10:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (chłopcy)

11:00 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (dziewczęta)

11:30 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (chłopcy)

11:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (dziewczęta)

12:15 Start Biegu Niepodległości w kategorii Juniora (dziewczęta i chłopcy)

13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych

13:15 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2014 r. – 11 listopada 2018 r.)

13:45 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2012 r. – 31 grudnia 2013 r.)

15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim

17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni

 1. Czy w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim przewidziane są imprezy towarzyszące?

Tak, są to Marsze Urodzinowe Nordic Walking oraz Biegi Młodzieżowe. Imprezy te są rozgrywane w sobotę 17 lutego br.

 1. Czy w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim przewidziane są imprezy towarzyszące?

Tak, są to Marsze Europejskie Nordic Walking oraz Biegi Młodzieżowe. Imprezy te są rozgrywane w sobotę 12 maja br.

 1. Czy w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim przewidziane są imprezy towarzyszące?

Tak, są to Nocny Marsz Świętojański Nordic Walking.

 1. Czy w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim przewidziane są imprezy towarzyszące?

Tak, są to Marsze Niepodległości Nordic Walking oraz Biegi Młodzieżowe. Imprezy te są rozgrywane w sobotę 11 listopada br.

 1. Jaka jest wysokość opłaty startowej w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim?

Opłata startowa do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim na 10 km wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 19 lutego 1948 r., które w dniu Biegu Głównego mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 5 lutego 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 6 lutego 2018 r. do godziny 23:59,

– 30 zł – jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez Organizatora najpóźniej do dnia 5 lutego 2018 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 6 lutego 2018 r. do godziny 23:59,

– 60 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w dniach 6–15 lutego 2018 r., w Biurze Zawodów mieszczącym się w Centrum Handlowym „Riviera” (na parterze obok fontanny), ul. Kazimierza Górskiego 2,

– 100 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w dniach 16–17 lutego, w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena ul. Kazimierza Górskiego 8.

Opłata startowa do Marszu Urodzinowego Nordic Walking w kategorii Open wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 19 lutego 1948 r., które w dniu Marszu mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 5 lutego 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 6 lutego 2018 r. do godziny 23:59,

– 20 zł – jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez Organizatora najpóźniej do dnia 5 lutego 2018 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 6 lutego 2018 r. do godziny 23:59,

– 40 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w dniach 6–15 lutego 2018 r.,
w Biurze Zawodów mieszczącym się w Centrum Handlowym „Riwiera” (na parterze obok fontanny), ul. Kazimierza Górskiego 2,

– 50 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w dniach 16–17 lutego, w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena ul. Kazimierza Górskiego 8.

 1. Jaka jest wysokość opłaty startowej w Biegu Europejskim z PKO Bankiem Polskim?

Opłata startowa do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 14 maja 1948 r., które w dniu Biegu Głównego mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 30 kwietnia 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 2 maja 2018 r. do godziny 23:59,

– 30 zł – jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez Organizatora najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2018 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 2 maja 2018 r. do godziny 23:59,

– 100 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w Biurze Zawodów w dniach 11–12 maja 2018 r.

Opłata startowa do Marszu Europejskiego – Nordic Walking w kategorii OPEN wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 14 maja 1948 r., które w dniu Marszu mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 30 kwietnia 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 2 maja 2018 r. do godziny 23:59,

– 20 zł – jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez Organizatora najpóźniej do dnia 30 kwietnia 2018 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 2 maja 2018 r. do godziny 23:59,

–  50 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w Biurze Zawodów w dniach 11–12 maja 2018 r.

 1. Jaka jest wysokość opłaty startowej w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim?

Opłata startowa do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 23 czerwca 1948 r., które w dniu Biegu Głównego mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 11 czerwca 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 12 czerwca 2018 r. do godziny 23:59,

– 30 zł – jeżeli kwota zostanie przelana i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora najpóźniej do dnia 11 czerwca 2018 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 12 czerwca 2018 r. do godziny 23:59,

– 100 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w Biurze Zawodów w dniach 21 i 22 czerwca 2018 r.

Opłata startowa do Nocnego Marszu Świętojańskiego Nordic Walking w kategorii Open wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 23 czerwca 1948 r., które w dniu Marszu mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 11 czerwca 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 12 czerwca 2018 r. do godziny 23:59,

– 20 zł – jeżeli kwota zostanie przelana i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora najpóźniej do dnia 11 czerwca 2017 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 12 czerwca 2017 r. do godziny 23:59,

–  50 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w Biurze Zawodów w dniach 21–22 czerwca 2018 r.

 1. Jaka jest wysokość opłaty startowej w Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim?

Opłata startowa do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 12 listopada 1948 r., które w dniu Biegu Głównego mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 29 października 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 30 października 2018 r. do godziny 23:59,

– 30 zł – jeżeli kwota zostanie przelana i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora najpóźniej do dnia 29 października 2018 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 30 października 2018 r. do godziny 23:59,

– 100 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w Biurze Zawodów w dniach 9 –10 listopada 2018 r.

Opłata startowa do Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii OPEN wynosi:

– 1 zł – dla osób urodzonych przed 12 listopada 1948 r., które w dniu Marszu mają ukończone 70 lat, jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 29 października 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 30 października 2018 r. do godziny 23:59,

– 20 zł – jeżeli kwota zostanie przelana i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora najpóźniej do dnia 29 października 2017 r. do godziny 23:59 i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 30 października 2017 r. do godziny 23:59,

– 50 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce, w Biurze Zawodów w dniach 9–10 listopada 2018 r.

 1. Jaka jest wysokość opłaty startowej do biegów i marszów młodzieżowych wchodzącychw skład Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim:

– 1 zł – jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 5 lutego 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 6 lutego 2018 r. do godziny 23:59,

– 1 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w dniach 16–17 lutego, w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena ul. Kazimierza Górskiego 8.

 1. Jaka jest wysokość opłaty startowej do biegów i marszów młodzieżowych wchodzących w skład Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim:

– 1 zł – jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 30 kwietnia 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 2 maja 2018 r. do godziny 23:59,

– 1 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w dniach 11–12 maja, w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena ul. Kazimierza Górskiego 8.

 1. Jaka jest wysokość opłaty startowej do biegów i marszów młodzieżowych wchodzących w skład Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim:

– 1 zł – jeżeli kwota zostanie przelana na konto wskazane przez organizatora do dnia 29 października 2018 r. i zaksięgowana na koncie wskazanym przez Organizatora do dnia 30 października 2018 r. do godziny 23:59,

– 1 zł – kwota, która będzie pobierana wyłącznie w gotówce w dniach 9–10 listopada, w Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena ul. Kazimierza Górskiego 8.

 1. Czy zostanie mi zwrócona opłata startowa, jeżeli zrezygnuję ze startu?

Opłata startowa podlega zwrotowi (pomniejszona o koszty operacyjne związane z dokonaniem przelewu) tylko i wyłącznie w przypadku zgłoszenia przez Zawodnika rezygnacji z udziału w biegu, poprzez wysłanie e-maila z rezygnacją na adres gpx@gdyniasport.pl, w terminie nie przekraczającym terminu zamknięcia zapisów online. Opłata nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji po tym terminie, czy też w związku z nieukończenia Biegu lub wycofaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 1. Czy w Biegu Głównym na 10 km mogą startować osoby niepełnoletnie?

W Biegu Głównym mogą startować zawodnicy, którzy mają ukończone w dniu biegu 16 lat.

 1. Czy aby wziąć udział w zawodach wymagane są specjalne badania lekarskie?

Specjalistyczne badania lekarskie nie są wymagane, ale zalecamy profilaktyczne przebadanie się w przychodni sportowej np. COMS, której filia znajduje się przy ul. Olimpijskiej 5/9 w Gdyni.

 1. Gdzie znajduje się start do Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim?

Na wysokości hali Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego

 1. Gdzie znajduje się start do Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim?

Na Skwerze Kościuszki (na wysokości ORP Błyskawicy).

 1. Gdzie znajduje się start do Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim?

Na wysokości Narodowego Stadionu Rugby (ul. Kazimierza Górskiego).

 1. Gdzie znajduje się start do Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim?

Na Skwerze Kościuszki (na wysokości ORP Błyskawicy).

 1. Gdzie znajdują się przebieralnie i depozyty Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim?

W hali Gdynia Arena. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku dostarczonym przez Organizatora, przy odbiorze numeru startowego. Bagaże luzem, bez worków, nie będą przyjmowane.

 1. Gdzie znajdują się przebieralnie i depozyty Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim?

W namiocie przy biurze zawodów znajdującym się na końcu Skweru Kościuszki naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku dostarczonym przez Organizatora, przy odbiorze numeru startowego. Bagaże luzem, bez worków, nie będą przyjmowane.

 1. Gdzie znajdują się przebieralnie i depozyty Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim?

W namiocie przy Hali Lekkoatletycznej GCS. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku dostarczonym przez Organizatora, przy odbiorze numeru startowego. Bagaże luzem, bez worków, nie będą przyjmowane.

 1. Gdzie znajdują się przebieralnie i depozyty Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim?

W namiocie przy biurze zawodów znajdującym się na końcu Skweru Kościuszki naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku dostarczonym przez Organizatora, przy odbiorze numeru startowego. Bagaże luzem, bez worków, nie będą przyjmowane.

 1. Gdzie znajdują się ogólnodostępne parkingi?

W przypadku Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim i Niepodległości z PKO Bankiem Polskim parkingi ogólnodostępne znajdują się na ul. Zawiszy Czarnego, przy Klubie Oficerskim „Riwiera”, przy Centrum Kultury i Rozrywki „Waterfront” (byłe „Gemini”) – ul. Waszyngtona 21 (dojazd od ul. Świętojańskiej), przy Centrum Handlowym „Batory” przy ul. Stefana Batorego.

W przypadku Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim parkingi ogólnodostępne znajdują się przy Centrum Handlowym Riviera Gdynia.

W przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim Parking ogólnodostępny znajduje się na ul. Kazimierza Górskiego, przy CH „Riviera” (wjazd i wjazd od ul. Kieleckiej do godziny 22:30, następnie po godzinie 2:30).

 1. Czy w związku z organizacją Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim zachodzi konieczność czasowego zamknięcia ulic?

Tak, ale nie ma jeszcze ustalonych godzin zamknięcia ruchu. Godziny zostaną podane w tygodniu poprzedzającym bieg na stronie internetowej Organizatora www.grandprixgdyni.pl.

 1. Co to są strefy startowe i do czego służą?

W momencie rejestracji do zawodów każdy z zawodników zaznaczył swój wynik osiągnięty w biegu na 10 km, który uzyskał w przeciągu dwóch lat. Na tej podstawie zostały wcześniej przydzielone numery startowe w odpowiednich kolorach. Strefy w sektorze startu zostały oznakowane w identyczny sposób, by każdy z zawodników ustawił się we właściwym dla niego miejscu. W przypadku podania przez zawodnika nieprawdziwych danych dotyczących dotychczasowych wyników Organizator ma prawo przesunąć go do ostatniej strefy startowej. Prosimy o ustawianie się we właściwych dla siebie strefach. Zawodnicy, którzy wystartują w strefie „szybszej” niż zadeklarowana podczas rejestracji otrzymają 5 minut kary, za każdą pominiętą strefę, która zostanie doliczona do czasu netto osiągniętego przez zawodnika. Start będzie miał charakter falowy, co oznacza, że każda ze stref startować będzie osobno.

 1. Jak przebiegają trasy Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim?

– Bieg Urodzinowy z PKO Bankiem Polskim

– Biegi młodzieżowe

– Bieg Malucha

– Nordic Walking Open

– Nordic Walking Młodzieżowe

 1. Jak przebiegają trasy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim?

– Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim

– Biegi młodzieżowe

– Bieg Malucha

– Nordic Walking Open

– Nordic Walking Młodzieżowe

 1. Jak przebiegają trasy Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim?

– Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim

– Nordic Walking Open

 1. Jak przebiegają trasy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim?

– Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim

– Biegi młodzieżowe

– Bieg Malucha

– Nordic Walking Open

– Nordic Walking Młodzieżowe

 1. Czy na trasie biegu są oznakowane poszczególne kilometry?

Tak, trasa Biegu Głównego na 10 km oznakowana jest co 1 km.

 1. Jaki jest limit czasu w Biegach i Marszach wchodzących w skład PKO Grand Prix Gdyni?

W przypadku marszu limit czasu wynosi 1 godzinę, w biegu limit wynosi 1 godzinę i 45 minut. Po przekroczeniu limitu zawodnik jest zobowiązany do niezwłocznego opuszczenia trasy zawodów.

 1. Jak mogę pomóc poszkodowanemu w wypadku biegaczowi?

Należy zatrzymać się przy poszkodowanym, ocenić stan oraz niezwłocznie poinformować o tym fakcie najbliższą osobę z obsługi trasy, np. ratownika, sędziego, pracownika ochrony, funkcjonariusza policji, czy straży miejskiej.

 1. Czy w biegach z cyklu PKO Grand Prix Gdyni są nagrody finansowe?

Tak, są nagrody finansowe w klasyfikacji generalnej mężczyzn, kobiet oraz w kategoriach wiekowych, nagrody nie dublują się, co oznacza, że zawodnik otrzymujący nagrodę za miejsce zajęte w klasyfikacji generalnej biegu nie otrzymuje nagrody za miejsce zajęte w ramach prowadzonej kategorii wiekowej. Warunkiem wypłacenia nagrody pieniężnej, jest osobiste stawienie się zawodnika na ceremonii dekoracji z dokumentem potwierdzającym tożsamość, podanie numeru konta bankowego, na które ma być dokonany przelew i własnoręczne podpisanie protokołu nagród. W przypadku niespełnienia powyższego zapisu, nagrody pieniężne nie zostaną wypłacone.

 1. W przypadku Biegu Urodzinowego, Europejskiego oraz Niepodległości z PKO Bankiem Polskim nagrody finansowe wynoszą odpowiednio:
W klasyfikacji generalnej mężczyzn W klasyfikacji generalnej kobiet
Miejsce I 650 zł Miejsce I 650 zł
Miejsce II 600 zł Miejsce II 600 zł
Miejsce III 550 zł Miejsce III 550 zł
Miejsce IV 500 zł Miejsce IV 500 zł
Miejsce V 450 zł Miejsce V 450 zł
Miejsce VI 400 zł Miejsce VI 400 zł
Miejsce VII 350 zł Miejsce VII 350 zł
Miejsce VIII 300 zł Miejsce VIII 300 zł
Miejsce IX 250 zł Miejsce IX 250 zł
Miejsce X 200 zł Miejsce X 200 zł
W kategoriach wiekowych mężczyzn W kategoriach wiekowych kobiet
Miejsce I 150 zł Miejsce I 150 zł
Miejsce II 100 zł Miejsce II 100 zł
Miejsce III 50 zł Miejsce III 50 zł

 

 1. W przypadku Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim nagrody finansowe wynoszą odpowiednio:
W klasyfikacji generalnej mężczyzn W klasyfikacji generalnej kobiet
Miejsce I 3000 zł Miejsce I 3000 zł
Miejsce II 2500 zł Miejsce II 2500 zł
Miejsce III 2000 zł Miejsce III 2000 zł
Miejsce IV 1500 zł Miejsce IV 1500 zł
Miejsce V 1000 zł Miejsce V 1000 zł
Miejsce VI 900 zł Miejsce VI 900 zł
Miejsce VII 700 zł Miejsce VII 700 zł
Miejsce VIII 500 zł Miejsce VIII 500 zł
Miejsce IX 400 zł Miejsce IX 400 zł
Miejsce X 300 zł Miejsce X 300 zł
W kategoriach wiekowych mężczyzn W kategoriach wiekowych kobiet
Miejsce I 150 zł Miejsce I 150 zł
Miejsce II 100 zł Miejsce II 100 zł
Miejsce III 50 zł Miejsce III 50 zł
Premia Górska 2500 zł
 1. W jaki sposób przebiega odbiór nagród pieniężnych?

Nagrody finansowe w Biegu Głównym w przypadku klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji wiekowych będą wypłacane wyłącznie na wskazane pisemnie przez zawodnika konto bankowe w terminie 21 dni od zakończenia. Warunkiem wypłacenia nagrody finansowej, jest osobiste stawienie się zawodnika na ceremonii dekoracji z dokumentem tożsamości ze zdjęciem, podanie numeru konta bankowego, na które ma być dokonany przelew i własnoręczne podpisanie protokołu nagród. W przypadku niespełnienia powyższego zapisu, nagrody pieniężne nie zostaną wypłacone.

 1. Czy dla każdego uczestnika przewidziano pamiątkowy medal?

Tak, każdy uczestnik, który przekroczy linię mety otrzyma pamiątkowy medal.

 1. Co oznaczają czasy brutto i netto?

Czas brutto to czas liczony od wystrzału startera. Czas netto to czas liczony od przekroczenia przez zawodnika maty startowej, czyli czas rzeczywistego biegu. Pierwsze 50 osób, niezależnie od płci, które przekroczą linię mety będzie klasyfikowanych według czasu brutto liczonego od chwili wystrzału startera. Pozostali zawodnicy klasyfikowani będą na podstawie czasu netto, liczonego od przekroczenia linii startu przez zawodnika do linii mety.

 1. Gdzie znajdę wyniki z imprezy?

Wyniki znajdziesz na naszej stronie. Będą dostępne po kliknięciu niebieskiego boksu oraz w artykule po biegu.

 1. Czy otrzymam mój wynik drogą SMS?

Tak, każdy zawodnik kończący którąkolwiek imprezę z cyklu PKO Grand Prix Gdyni 2018 otrzyma na mecie SMS z wynikiem (pod warunkiem, iż wyraził na to zgodę w formularzu rejestracyjnym).

 1. Czy po biegu, na mecie każdy zawodnik otrzyma napój?

Tak, każdy po biegu i marszu otrzyma na mecie wodę, która wydawana będzie na końcu leja za punktem odbioru medali.

 1. Czy będzie można pobrać po zakończeniu zawodów bezpłatne zdjęcia?

Zdjęcia dostępne będą na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

 1. Czy będzie wysyłany dyplom oraz komunikat końcowy z wynikami na adres domowy każdego zawodnika?

Nie, każdy zawodnik będzie mógł za darmo pobrać ze strony www.grandprixgdyni.pl certyfikat uczestnictwa oraz wyniki zawodów.

 1. Czy po biegu muszę oddać chipa, czy mogę go zabrać do domu na pamiątkę?

Zawodnicy, którzy nie dokonają zwrotu chipa bezpośrednio po ukończeniu biegu zostaną zdyskwalifikowani (skreślenie wyniku z oficjalnego komunikatu).

 1. O której godzinie przewidziana jest ceremonia dekoracji zwycięzców Biegu Głównego na 10 km?

Ceremonia rozdania nagród Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim odbędzie się o godz. 12.00.

Ceremonia rozdania nagród Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim odbędzie się o godz. 12.00.

Ceremonia rozdania nagród Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim odbędzie się o godz. 2.00.

Ceremonia rozdania nagród Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim odbędzie się o godz. 17.00.