Poznajcie naszych Pacemakerów

Poznajcie pacemakerów, dzięki którym będziecie mogli kontrolować swoje tempo podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim i dotrzeć do mety w określonej strefie czasowej.

 

PACEMAKERZY – Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim 2017

40’ STREFA BIAŁA

 

Kamil Jeremicz

Biega od trzech lat. Pochodzi ze Środy Wielkopolskiej. Bardziej kręci go pomaganie innym niż bicie własnych rekordów. Ostatnio sprawdził się w roli pacemakera podczas Nocnego Półmaratonu Wrocławskiego. Zapowiada, że podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim będzie głośno krzyczał i motywował innych zawodników: „Kto się nie boi, niech leci ze mną!”.

 

Jurek Trzebiatowski

Biega amatorsko od niecałych czterech lat. Od roku reprezentuje grupę „biegamyrazem.pl”. Podczas Biegu Niepodległości będzie debiutował w roli pacemakera. Podkreśla, że przygodę z bieganiem rozpoczął w celach zdrowotnych (zrzucenie wagi), ale z czasem połknął bakcyla i teraz próbuje dogonić lepszych od siebie. W związku z krótkim stażem biegowym mówi, że najlepiej czuje się na dystansie 5 km, ale coraz większą przyjemność sprawia mu również bieganie na dłuższych trasach. Jego rekordy życiowe ustanowione w 2016 roku to: 5 km – 17:18, 10 km – 36:55 i półmaraton – 1:26:06.

 

Michał Zieman

Biega od trzech lat, choć ze sportem związany jest całe życie. Jest zawodnikiem Klubu Biegacza Goch Bytów. Bieganie rozpoczął od biegów przełajowych. Obecnie regularnie uczestniczy w biegach na dystansach od 5 km po maraton włącznie. Jego rekordy życiowe to: 5 km – 18:00, 10 km – 37:39; 15 km – 58:23; półmaraton – 1:25:33 i maraton – 3:04:53.

45’ STREFA GRANATOWA

 

Michał Kowalczyk

Jego rekordy życiowe to: 5 km – 19:48, 10 km – 40:40, półmaraton – 1:34:00, maraton – 3:29:00.

 

Artur Michalski

Jego rekordy życiowe to: 5 km – 19:36, 5 mil – 35:10, 10 km – 39:10, półmaraton – 1:27:53, maraton – 3:22:08.

50’ STREFA ZIELONA

 

Daniel Penk

Biega od dwóch lat. Jest członkiem grup biegowych: „Bornholm Runners” i „Biegaj z Głową”. Wierzy, że to co w bieganiu najlepsze jeszcze przed nim. Mieszka w Gdańsku, na co dzień pracuje jako specjalista od sieci komputerowych. W wolnych chwilach zajmuje się turystyką biegową. Fascynuje go Dania. Uwielbia podróże, które łączy z rekreacyjnym bieganiem.

 

Michał Zielonka

Biegać regularnie i trochę dalej niż na autobus zaczął 3 lata temu. Początkowo jedynie po to, żeby podreperować kondycję. Po pierwszym starcie w biegu masowym jednak połknął bakcyla. Cały czas stawia przed sobą nowe biegowe cele. Po pierwszych półmaratonach rozpoczął przygotowania do startu na królewskim dystansie. Prywatnie jest masażystą w jednym z sopockich sanatoriów, entuzjastą starego dobrego rocka, górskich spacerów i włoskiej kuchni, a w szczególności makaronów.

55’ STREFA BŁĘKITNA

 

Marek Hudzik

Biega już szósty rok. Zaczął od Biegu Urodzinowego w Gdyni w 2012 roku i się wkręcił. Obecnie uczestniczy w biegach parkrun w soboty, a w poniedziałki biega z BBL. Startował w kilkunastu półmaratonach (PB 1:40:59 ) i biegach na 10km ( PB 46:37). Sześć razy uczestniczył także w maratonie, z najlepszym swoim czasem: 3:43:51 na OWM. Jako pacemaker debiutował na maratonie w Gdańsku.

Andrzej Masłowski

Biega amatorsko od 2011 roku i od początku biegowej przygody należy do grupy „biegamyrazem.pl” . Jego pierwszymi zawodami był Bieg Niepodległości organizowany w ramach GPX Gdyni. Na swoim koncie ma liczne starty w zawodach: biegowych (8 maratonów, około 20 półmaratonów oraz 50 innych biegów), rowerowych oraz w imprezach triatlonowych. Mówi, że każda aktywność fizyczna to dla niego wielka przyjemność i zabawa.

60’ STREFA POMARAŃCZOWA

 

Paweł Marcinko

Jego przygoda z bieganiem zaczęła się 5 lat temu, kiedy w domu pojawił się pies. Wymagał on czegoś więcej, niż zwykłych spacerów po osiedlu. I tak się zaczęło: treningi biegowe, starty w dogtrekkingach, czyli biegach na orientację z psem, w biegach ulicznych i przełajowych. Od kilku lat wielką satysfakcję i przyjemność sprawia mu prowadzenie grup jako pacemaker.  Obiecuje, że na trasie wraz z innymi pacemakerami będzie motywował i wspierał zawodników rozmową, aby trudy biegu nie były za bardzo odczuwalne.

 

Marcin Wójtowicz

Biega od 5 lat. Ukończył 9 maratonów z najlepszym tegorocznym wynikiem 3:12:14 uzyskanym w Łodzi. Jego najlepszy czas na dystansie 10 km to poniżej 40 minut. Wielokrotnie prowadził biegi jako pacemaker na różnych dystansach.