Energia i witaminy z „BAŁTYKU”

Sponsorem słodkich i energetycznych niespodzianek jest Fabryka Czekolady „BAŁTYK”, która dla najmłodszych biegaczy przygotowała m.in. cukierki z witaminami, a dla starszych – batony energetyczne oraz galaretki w czekoladzie.

Maluchy i starszaki otrzymają w pakietach startowych owocowe cukierki Dulio Vita. Zawierają one witaminy A, C i E wzmacniające odporność organizmu co ma szczególne znaczenie podczas wysiłku w trakcie zimnej, listopadowej aury. Do pakietów startowych dla młodzików i juniorów „Bałtyk” przygotował natomiast innowacyjne cukierki Dulio Tropico, które wyglądem przypominają kanapkę i zawierają kompozycję tropikalnych smaków.

Dla startujących w biegu głównym „Bałtyk” przygotował batony energetyczne „BossMan” oraz kultowe galaretki w czekoladzie „Fantazja”. Będą one czekać na zawodników  na 7 kilometrze trasy w punkcie odżywczym na końcu ulicy Świętojańskiej przy UM Gdynia. Batony BossMan dostarczą biegaczom zdrowej, naturalnej energii potrzebnej podczas biegu. Zawierają one naturalne składniki takie jak jak żurawina, migdały, daktyle, orzechy ziemne oraz płatki owsiane. Nie ma w nich konserwantów, sztucznych barwników ani dodatku cukru. Galaretki w czekoladzie „Fantazja” to natomiast słodycze, które dostarczają słodkiej energii. Na pewno dodadzą sił na ostatnich 3 kilometrach przed metą.

„BAŁTYK” – legendarna fabryka czekolady, której historia sięga 1923 roku. Czekolady, cukierki, pralinki, lizaki, bombonierki, drażetki czy orzeszki – to wszystko powstaje w rodzimych, polskich zakładach „Bałtyku” w Gdańsku i we Włocławku. „Bałtyk” tworzy słodycze zarówno według tradycyjnych, wieloletnich receptur, jak i zaskakuje swoich sympatyków nowatorskimi pomysłami na zupełnie nowe produkty. Najnowsze hity Bałtyku to cukierki z witaminami Dulio Vita oraz batony energetyczne BossMan. (Więcej o firmie: www.zpcbaltyk.pl)