Bieg Europejski z PKO Bankiem Polskim i mocą atrakcji!

Do wyjątkowego z cyklu PKO Grand Prix Gdyni wydarzenia zostały niespełna trzy tygodnie. Mowa o Biegu Europejskim, który w tym roku zajrzy w miejsca przez biegaczy dotychczas nieodwiedzane. Uczestnicy ścigać się będą na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo i lotniska wojskowego Gdynia Babie Doły. Oprócz imprezy głównej przygotowanych zostanie moc innych atrakcji.

Tak wyjątkowej scenerii nie było jeszcze podczas żadnego biegu z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Tym razem bowiem zaglądamy w północne dzielnice miasta, a konkretniej na teren lotniska. Pas startowy, hangary, nowoczesne obiekty lotniska cywilnego – tego uczestnicy podczas naszych biegów jeszcze nie widzieli.

Militaria, miasteczko zabawy i foodtrucki na deser

Przede wszystkim łatwo zauważalne będą elementy pokazujące specyfikę lotniska – wojskowe statki powietrzne stojące na poszczególnych etapach trasy. Trzy śmigłowce: Mi-2, W-3, SH-2G oraz jeden samolot: An-28. Nie zabraknie także wozów strażackich. O historycznych smaczkach tego obszaru można przeczytać TUTAJ.

Przewidziane jest także stworzenie miasteczka zabaw pneumatycznych dla najmłodszych. Czekać na nich będzie tor przeszkód, dwa zamki do skakania oraz trzy zjeżdżalnie. Wszystko to zlokalizowane będzie tuż przy starcie biegu.

Wszystkiemu przyglądać się można również ze strefy miasteczka PKO – banku będącego głównym sponsorem cyklu biegowego w Gdyni – ucharakteryzowanego lekkoatletycznie i piłkarsko. Znajdziemy tam wiele animacji i spotkamy się z piłkarzami Arki Gdynia. Kilka kroków dalej czekać na nas będzie strefa animacji 4F. Producent odzieży sportowej przygotował wiele atrakcyjnych niespodzianek. Dla spragnionych słodko-słonego smaku będą stały za to foodtrucki.

Ułatwiona komunikacja

Przyszli uczestnicy w bardzo łatwy sposób będą mogli dostać się na teren lotniska autobusem gdyńskiej komunikacji miejskiej. Dedykowane dwie linie będą zatrzymywały się tuż pod bramą Portu Lotniczego w Gdyni-Kosakowie przy specjalnie stworzonym tymczasowym przystanku. Wszystko w niedalekiej odległości od startu i mety biegu. Dla zmotoryzowanych przygotowanych zostanie natomiast wiele miejsc parkingowych. Więcej szczegółów już wkrótce.

Trasa do bicia rekordów. Rejestracja tylko do poniedziałku!

Czym charakteryzować się będzie debiutancka w cyklu trasa? Przede wszystkim jest płaska i prosta. Brak podbiegów to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy marzą o pokonaniu rekordu życiowego. Bez wątpienia „lotniskowa” trasa biegu będzie temu sprzyjała. Nie wykluczone więc, że zwycięzcę ujrzymy na mecie po niespełna pół godzinie.

Wciąż trwają zapisy elektroniczne, które kończą się 29 kwietnia o godz. 23:59. Do tego czasu należy nie tylko się zarejestrować, ale również uiścić opłatę. To najtańsza z możliwości zapisu na bieg. Później, aż do 11 maja będzie to można zrobić stacjonarnie. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są TUTAJ.

Zachęcamy do rejestracji lub kibicowania! Biegnij, ciesz się, zwyciężaj!