Z Gdyni do Nowego Jorku. Znamy laureata konkursu TCS New York City Marathon 2017 z New Balance

konkursnbJarosław Czapiewski z Gdyni biega od pięciu lat. Zadebiutował w Biegu Niepodległości i od tamtego czasu ominął tylko jedne zawody gdyńskiego cyklu. Jednak najbliższym startem pana Jarosława nie będzie szósty w dorobku bieg z okazji Święta Niepodległości, a jeden z największych maratonów na świecie. Ulicę Świętojańską zastąpią nowojorskie aleje. Przed Państwem zwycięzca konkursu TCS New York City Marathon 2017 z New Balance!

 

Aby wziąć udział w konkursie wystarczyło mieć na koncie start w przynajmniej jednym z tegorocznych biegów głównych cyklu PKO Grand Prix Gdyni oraz uzasadnić, dlaczego jest się najlepszym kandydatem do startu w nowojorskim maratonie. Do dyspozycji było maksymalnie 500 znaków. Jarosław Czapiewski bez problemu zmieścił się w limicie. Przekonał jury w trzech zdaniach: „Spełniać marzenia – cudowne. Być w NYC – magiczne. Przebiec maraton – proste”.
Napisałem to, co naprawdę myślę i czuję – opowiada szczęśliwy zwycięzca. Pan Jarosław przyznaje, że pomysł na udział w konkursie zrodził się spontanicznie, podczas przeglądania strony www.gdyniasport.pl.

Jarosław Czapiewski wystartuje w 47. edycji TCS New York City Marathon, która odbędzie się 5 listopada. – Już zaczynam treningi i mam nadzieję, że motywacja, radość, siła i szczęście, które spotkały mnie w tym konkursie, pozwolą ukończyć bieg na dobrym miejscu, z dobrym czasem – mówi.

Nagrodą jest nie tylko numer startowy nowojorskiego maratonu, ale również bilet lotniczy i zakwaterowanie.

Nowojorski maraton to prawdziwy fenomen, przyciągający tysiące biegaczy z całego świata. Wielu z nich marzy, by 42,195 km przynajmniej raz pokonać właśnie w tym mieście. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ oprócz wytrzymałości, trzeba mieć sporo szczęścia – chętnych jest o wiele więcej niż miejsc na liście startowej

Organizatorem konkursu TCS New York City Marathon 2017 było Gdyńskie Centrum Sportu, zaś fundatorem nagrody New Balance, który w tym roku został partnerem sportowym PKO Grand Prix Gdyni. Współpraca ta wiążę się z wymiernymi korzyściami dla uczestników cyklu. Amerykańska firma zaprojektowała unikatową koszulkę dedykowaną gdyńskim zawodom. Jest ona dostępna w atrakcyjnej cenie 59 zł na nbsklep.pl. Ponadto uczestnicy cyklu, którzy zarejestrowali się na wszystkie cztery biegi, mogą korzystać z rabatu 50% na asortyment z New Balance z linii SPORT.

***

W przerwie między treningami do startu w Nowym Jorku Jarosław Czapiewski spotkał się z Markiem Łucykiem. Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu osobiście pogratulował zwycięzcy konkursu. Pan Jarosław przyszedł na spotkanie z medalem Biegu Niepodległości 2012, a więc pierwszego, w którym wystartował.

nbzdyrektor