XIV LO kibicowało najlepiej!

Poznaliśmy rozstrzygnięcie konkursu „Mistrz Kibicowania” organizowanego w ramach Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Najwięcej głosów zebrało XIV Liceum Ogólnokształcące, drugie miejsce zajęła SP nr 11, a na najniższym stopniu podium zameldowała się SP nr 17. Wszystkie placówki biorące udział w konkursie otrzymały fundusze na zakup sprzętu sportowego. 

Do trzeciej, a zarazem ostatniej odsłony zabawy w 2018 roku zgłosiło się 12 placówek, jednak ze względów regulaminowych w walce o nagrody mogło wziąć ich tylko 10. Każda ze szkół otrzymała własną strefę kibicowania, znajdującą się wzdłuż ulicy Świętojańskiej. Od pomysłowości uczniów zależało, w jaki sposób zagospodarują wydzielony obszar, a także w jaki sposób będą wspierać biegaczy.

Zwycięzcę konkursu wyłoniło głosowanie uczestników Biegu Głównego na 10 km, którzy wypełniając ankietę w Profilu Zawodnika przyznawali punkty placówkom biorącym udział w zabawie. Ostatecznie, najwięcej „oczek” uzbierało XIV LO, druga była SP nr 11, a trzecia SP nr 17. Tuż za podium uplasowała się SP nr 21.

Pozostałe miejsca zajęły kolejno: SP 26, SP 29, SP 44, LO 3, SP 51 oraz SSP 14. Pełne wyniki znajdują się tutaj.

Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzymała pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Kolejna placówka, na ten sam cel,  dostała 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a kolejne po 500 zł.

Następna okazja do wzięcia udziału w konkursie „Mistrz Kibicowania” już podczas przyszłorocznej edycji PKO Grand Prix Gdyni! Startujemy już w trzeci weekend lutego!