Wygraj wejściówki do Fabryki Dobrej Formy

Fabryka Dobrej Formy w Sopocie, zajmująca się organizacją zajęć sportowych z użyciem elektrostymulacji mięśni przygotował darmowe wejściówki dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych. – To pełnowartościowy trening, który od kilku lat zdobywa rynek fitness, a przez niektórych jest nazywany treningiem XXI wieku – przekonuje trener personalny, Diana Bełz.

Trening z użyciem elektrostymulacji mięśni aktywuje wszystkie partie mięśniowe już od pierwszej minuty ćwiczeń. Niezależnie od tego, czy celem jest redukcja tkanki tłuszczowej, wyrzeźbienie sylwetki, walka z cellulitem czy zbudowanie masy mięśniowej, trening EMS jest gwarancją na uzyskanie oczekiwanych efektów w najprostszy sposób.

Przede wszystkim, trening EMS trwa 20-25 minut, jest to zatem duża oszczędność czasu. Dzięki zaawansowanej technologii mamy możliwość stymulacji aż 8 grup mięśniowych. Podczas treningu pobudzane są mięśnie znajdujące się w głębszych warstwach naszego ciała, tzw. mięśnie stabilizujące. Co ważne, trening nie obciąża stawów, a dzięki niemu zwalczamy też bóle kręgosłupa – dodaje Bełz.

 Do treningu wykorzystywana jest specjalna kamizelka, w której na wysokości brzucha, Wklatki piersiowej i całych pleców wbudowane są elektrody. Zakłada się także pas biodrowy, którego zadaniem jest stymulacja pośladków, a także opaski na ramiona oraz uda przekazujące impulsy mięśniom kończyn.

Optymalny czas przeznaczony na jedną sesja treningową trwa do 30 minut – odpowiada to około 90 minutom ćwiczeń wykonywanych metodą tradycyjną. Wartość spalonych kalorii, w zależności od intensywności treningu i mocy impulsów, wynosi podczas półgodzinnej sesji od 500 do 1200 kcal.

Podczas treningu osoba ćwicząca cały czas jest pod kontrolą trenera personalnego, który czuwa nad właściwym przebiegiem treningu i proponuje bezpieczne i najbardziej odpowiednie ćwiczenia. Sprzęt do EMS może wygenerować ponad 100 razy więcej skurczów mięśni w danej jednostce czasu w porównaniu do konwencjonalnego treningu personalnego.