W maju pobiegniemy dla Arkadiusza

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni w dniach 12-13 maja 2018 r. zawodnicy mogą włączyć się do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Arkadiusza. Biegacze mogą przyczepić na koszulkę identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Arkadiusza” i wpisać się na specjalną listę, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Darowizna zostanie przekazana na konto organizacji, w której jest Pan podopiecznym – Fundacji Avalon.

34-letni Arkadiusz w 2002 roku doznał uraz kręgosłupa szyjnego, porażenie kończyn dolnych i górnych. Do codziennego funkcjonowania niezbędny jest mu leżący rower rehabilitacyjny HANDBIKE. Arkadiusz jest podopiecznym Fundacja Avalon.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym po raz kolejny cykl PKO Grand Prix Gdyni. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W ubiegłym roku 370 zawodników Biegu Urodzinowego wzięło udział w akcji na rzecz 27-letniej Marleny chorującej na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dzięki temu darowiznę na leczenie kobiety komórkami macierzystymi. Od 2013 r. odbyły się 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 125 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 355 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W Trójmieście na Stadionie AWFiS Gdańsk zawodnicy wybiegali 2313 okrążeń. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem