Specjalny pokaz filmu „Biegacze” dla uczestników PKO Grand Prix Gdyni

Zapraszamy na pokaz filmu „Biegacze”, który zostanie wyemitowany w Gdyńskim Centrum Filmowym specjalnie z myślą o zawodnikach biorących udział w Biegu Urodzinowym z PKO Bankiem Polskim. Nie zapomnijcie wybrać się do kina z waszym numerem startowym. Dzięki niemu obejrzycie seans w promocyjnej cenie 11 zł! Pokaz odbędzie 17 lutego o godz. 17:00  w sali „Warszawa”.

Gościem specjalnym będzie Piotr Suchenia, który opowie o swoim bogatym doświadczeniu biegowym oraz o wygranej w maratonie na biegunie północnym.

Oto sylwetka Piotra, którą możecie znaleźć na jego stronie RUN-PASSION.PL:

Moją przygodę ze sportem rozpocząłem praktycznie od momentu, w którym się urodziłem. Tata od małego uczył mnie jeździć na rowerze, pływać, biegać czy kopać piłkę. Ruch to było to, co sprawiało mi radość i dawało potężnego kopa energii do życia. W 1987 roku zacząłem przygodę ze sportem „kwalifikowanym”. Wtedy właśnie Rodzice zapisali mnie do sekcji żeglarskiej Jacht Klub „Stal” Gdynia, jednak nie było to to, czego szukałem. Nie sprawiało mi to satysfakcji, więc moja żeglarska przygoda trwała niecałe trzy lata. W 1989 roku będąc jeszcze zawodnikiem YKS wystartowałem na obozie żeglarskim w „Biegu Jantarowym” w Jastrzębiej Górze i wygrałem z wieloma starszymi kolegami. To był początek mojej biegowej przygody. W 1990 roku zostałem zawodnikiem sekcji Biegu na Orientację w gdyńskiej Flocie, w której barwach ścigałem się przez 10 lat i mogę z całym przekonaniem powiedzieć, że były to najlepsze lata mojego dzieciństwa. Zwiedziłem Polskę wzdłuż i wszerz oraz duży kawałek świata. Poznałem świetnych ludzi, współpracowałem z wybitnymi szkoleniowcami i co najważniejsze rozwijałem się sportowo. Po dziesięciu latach odszedłem z sekcji by w kwietniu 2002 roku posmakować królewskiego dystansu, jakim jest maraton. W debiucie pobiegłem 2:48:08 i wiedziałem, że to jest ten dystans, który będzie prowadził mnie przez dalsze lata mojej sportowej kariery. Dzięki maratonowi zwiedziłem kolejny kawałek świata, startowałem z powodzeniem w maratonach w Bangkoku, Berlinie, Wiedniu, Frankfurcie, Tromso, na Majorce, Jamajce czy Spitsbergenie i w wielu innych miejscach. Rekord życiowy w maratonie, uzyskałem w 2012 roku we Frankfurcie i wynosi on 2:29:34. Jako pierwszy z Polaków wygrałem najzimniejszy maraton na świecie – North Pole Marathon, czyli maraton na biegunie północnym. Oprócz maratonu startuję również  w  triathlonach a najlepiej czuję się na dystansie 1/2 IM.

Pozostałe zniżki i atrakcje w terminie zawodów znajdziecie na naszej dedykowanej zakładce: grandprixgdyni.pl/znizki.