Pomóż Suchemu zdobyć Biegun Północny

5384a2d4359108baae2d7f73dd1c8ad1Raz w roku, w kwietniu na biegunie północnym organizowany jest najzimniejszy maraton na świecie – North Pole Marathon, czyli bieg na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Bieg odbędzie się w iście ekstremalnych warunkach pogodowych, przy porywistym wietrze, który sprawia, że temperatura odczuwalna sięga mocno poniżej – 40 stopni C, czyniąc ten bieg jednym z najtrudniejszych na świecie.

9 kwietnia 2016 roku pracownik Gdyńskiego Centrum Sportu, a także znany maratończyk i trener Gdyńskiego Poruszenia – Piotr „Suchy” Suchenia, planuje wziąć udział w najdalej na północ wysuniętym maratonie na świecie i jako pierwszy z Polaków zdobyć miejsce na podium – a najlepiej wygrać bieg.

– Lekko napewno nie będzie, ale taki właśnie jest maraton. On nie uznaje kompromisów i bardzo dosadnie ukazuje wszystkie słabe strony człowieka – mówi Piotr Suchenia.

Żeby dostać się na biegun nie wystarczy kupić bilet na samolot czy zarezerwować hotel, gdyż nie latają tam normalne samoloty i nie ma tam hoteli. W ramach opłaty startowej organizator zapewnia transport specjalnie przygotowanym samolotem oraz nocleg w …namiotach w rosyjskiej bazie arktycznej Barneo. Innej drogi dojazdu czy noclegu nie ma.

Dlatego też Piotr Suchenia zbiera fundusze w ramach programu Polak Potrafi. Jeśli chcesz go wesprzeć, wejdź na stronę polakpotrafi.pl, zapoznaj się ze szczegółami wyprawy i kliknij w stosowny baner.