Pobiegnijmy razem dla Teresy!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Teresy” organizowanej podczas Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni.  

 

Biorąc udział w Biegu Niepodległości w sobotę 11 listopada 2017 r. w Gdyni, będzie można pomóc Pani Teresie, która choruje na LGMD – dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Szansą na poprawę jej stanu zdrowia jest terapia komórkami macierzystymi, na którą zbierane są środki. Pani Teresa jest podopieczną Fundacji „Słoneczko”.

Zaangażowanie zawodników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Teresy” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki będzie można odbierać w piątek 10 listopada w godzinach 15.00-20.00 na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów mieszczącym się w Hali Gier Gdyńskiego Centrum Sportu, przy ul. Olimpijskiej 5/9. Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszystkich biegów rozgrywanych w ramach Biegu Niepodległości.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym cykl PKO Grand Prix Gdyni. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku 850 uczestników Biegu Niepodległości w Gdyni pobiegło na rzecz 2,5-letniej Nikoli, która urodziła się ze złożoną wadą serca. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała środki na operację dziewczynki. Od 2013 r. zostało przeprowadzonych 316 takich akcji, w których wzięło udział ponad 110 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 347 beneficjentów kwotą ponad 4,4 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W Trójmieście na Stadionie AWFiS Gdańsk zawodnicy wybiegali 2313 okrążeń. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 826 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem