Pobiegnijmy razem dla Ani!

Zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Ani” organizowanej podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni.  

 

biegnę dla Ani

Biorąc udział w Nocnym Biegu Świętojańskim z PKO Bankiem Polskim, który wystartuje w piątek 9 czerwca 2017 r. w Gdyni, będzie można pomóc 2,5-letniej Ani. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca. Musi przejść kolejną operację, na którą zbierane są środki. Ania jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

Zaangażowanie uczestników zawodów, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Ani” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Hala Gier przy ul. Olimpijskiej 5/9): 8 czerwca od 15.00 do 20.00 oraz w dniu biegu 9 czerwca w godz. 18.00-23.30. Bieg na 10 km wystartuje o godz. 23.59.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym po raz kolejny cykl PKO Grand Prix Gdyni. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego 540 zawodników przyłączyło się do akcji dla 2-letniej Klary. Dziewczynka otrzymała od Fundacji PKO Banku Polskiego pieniądze na operację wady serca. Od 2013 r. odbyło się 277 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 297 beneficjentów kwotą ponad 3,9 mln zł.

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 r. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują na początku września. W Trójmieście bieg rozgrywany jest na Stadionie AWFiS Gdańsk.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/

www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem

www.instagram.com/pkobiegajmyrazem