Pobiegnij dla Oliwki i Pauliny!

Podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz dwóch chorych dziewczynek. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Oliwki i Pauliny” i dotrzeć z nią do mety.

Do akcji charytatywnej będą mogli dołączyć uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w dniach 17-18 lutego 2018 r. w ramach Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, pierwszej w tym roku imprezy z cyklu PKO Grand Prix Gdyni. 5-letnia Oliwka urodziła się jako wcześniak z wieloma wadami, co wywołało u niej m.in. opóźnienie psycho-motoryczne. Niezbędna jest wielowątkowa rehabilitacja, na którą rodzice gromadzą środki. Oliwka jest podopieczną Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Natomiast 16-letnia Paulina choruje na przepuklinę oponowo-rdzeniową. Jest sparaliżowana od piersi w dół, porusza się na wózku inwalidzkim. Dziewczyna również potrzebuje rehabilitacji. Jest podopieczną Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w Gdańsku.

Zaangażowanie zawodników, którzy odbiorą kartkę „biegnę dla Oliwki i Pauliny”, przypną ją do koszulki i przekroczą z nią linię mety, zostanie przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla dziewczynek. Kartki będzie można odbierać w dniach 16-17 lutego na stoisku PKO Banku Polskiego przy Biurze Zawodów mieszczącym się w hali Gdynia Arena przy ul. Kazimierza Górskiego 8.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym po raz kolejny cykl PKO Grand Prix Gdyni. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. W ubiegłym roku 370 zawodników Biegu Urodzinowego wzięło udział w akcji na rzecz 27-letniej Marleny chorującej na dystrofię mięśniową obręczowo-kończynową. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała dzięki temu darowiznę na leczenie kobiety komórkami macierzystymi. Od 2013 r. odbyły się 322 takie akcje, w których wzięło udział ponad 125 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 355 beneficjentów kwotą ponad 4,5 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Trzecia edycja imprezy odbyła się 16 września 2017 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W Trójmieście na Stadionie AWFiS Gdańsk zawodnicy wybiegali 2313 okrążeń. 6401 uczestników w całym kraju, wraz z dziećmi biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, pokonało w sumie 30 917 okrążeń, czyli 12 366 km. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 652 800 zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem
www.twitter.com/biegajmy_razem