Pobiegnij dla Nikosia!

Podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Nikosia. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Nikosia” i dotrzeć z nią do mety.

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących pod hasłem „biegnę dla…”.

Podczas głównego Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni odbywającego się 17 lutego, można pomóc Nikodemowi. Uczestnicy akcji pokonują trasę biegu z przyczepioną do koszulki kartką z napisem „biegnę dla Nikosia”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Zasili ona konto organizacji, której Nikoś jest podopiecznym – Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Kartki będzie można odbierać 15 lutego (15:00 – 20:00) i 16 lutego (8:00 – 20:00) w Biurze Zawodów znajdującym się w Centrum Handlowym Riviera, ul. Kazimierza Górskiego 2.

7-letni Nikoś cierpi na zespół wad wrodzonych, który powoduje m.in. problemy z kręgosłupem (duża skolioza) i wydolnością oddechowo-krążeniową. Aby poprawić codzienne funkcjonowanie chłopca, niezbędna jest specjalistyczna operacja kręgosłupa i ciągła rehabilitacja, na którą zbierane są środki.

W ubiegłym roku 370 zawodników Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni wzięło udział w akcji na rzecz 5-letniej Oliwki oraz 16-letniej Pauliny.

PKO Bank Polski od 2013 roku realizuje autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, których celem jest finansowe wsparcie osób potrzebujących kosztownych operacji, leczenia lub rehabilitacji. Beneficjentami akcji „biegnę dla…” są zarówno dzieci, jak i dorośli. Od 2013 r. odbyło się 378 takich akcji, w których wzięło udział ponad 157 tys. osób. Fundacja wsparła do tej pory 428 beneficjentów kwotą ponad 4,7 mln zł.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Już teraz zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w piątej edycji, która odbędzie się w sobotę 14 września. W ubiegłorocznej imprezie wzięło udział 6500 osób z 12 miast Polski. Wszyscy pokonali łącznie 34 796 okrążeń. W zamian za zaangażowanie uczestników biegu, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 730 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Karty „biegnę dla Nikosia” znajdziecie w naszych biurze zawodów w punkcie informacji.