Pobiegnij dla Gosi!

Podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni w niedzielę 12 maja 2019 r. zapraszamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Gosi. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Gosi” i dotrzeć z nią do mety.

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących.

Zachęcamy do włączenia się podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim w Gdyni do charytatywnej akcji biegowej na rzecz Gosi. W „biegnę dla…” uczestnicy pokonują trasę z przyczepioną na koszulkę kartką z napisem „biegnę dla Gosi”, a Fundacja PKO Banku Polskiego ich zaangażowanie przeliczy na darowiznę. Ta zostanie przekazana na konto organizacji, w której Gosia jest podopieczną – Fundacji „Kawałek Nieba”. Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Gosi” będzie można odbierać w biurze zawodów 10 i 11 maja w czasie jego pracy.

9-letnia Małgosia choruje na genetyczną chorobę Recklinghausena inaczej nerwiakowłókniakowatość typu 1 lub NF1. Największym problemem Małgosi jest bardzo duży guz – nerwiakowłókniak klatki piersiowej i brzucha oraz mocno postępująca skolioza kręgosłupa, która niezoperowana może z czasem prowadzić do bardzo poważnych powikłań, a nawet śmierci. Obecnie zbierane są pieniądze na operację skoliozy kręgosłupa.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”, które mają za zadanie wesprzeć finansowo leczenie dzieci w trudnej sytuacji zdrowotnej. W 2019 r. zostało zorganizowanych już 30 akcji, dzięki którym 34 osoby otrzymały darowiznę w łącznej kwocie 354 tys. zł. Wsparcie okazało ponad 16,6 tys. biegaczy.

PKO Bank Polski jest również organizatorem PKO Biegu Charytatywnego. Już teraz zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznej edycji, która odbędzie się 14 września. Poprzednia edycja imprezy miała miejsce 15 września 2018 r. na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach Polski. W biegu wzięło udział 6500 osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Wszyscy pokonali łącznie 34 796 okrążeń. W ubiegłym roku w zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 730 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci.

Więcej o programie „PKO Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach: www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/ oraz www.biegajmyrazem.pkobp.pl