Pobiegnij dla Artura

Podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego zachęcamy do przyłączenia się do akcji charytatywnej na rzecz Artura. Aby pomóc, wystarczy przypiąć do koszulki kartkę „biegnę dla Artura” i dotrzeć z nią do mety.

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim odbędzie się już po raz piętnasty. 28 czerwca o godzinie 22:00 wyruszy marsz Nordic Walking, a minutę przed północą wystartuje bieg główny na 10 kilometrów.
Niejednokrotnie zdarza się nam trenować po zachodzie słońca, ale udział w biegu nocnym to sprawa wyjątkowa. I taki właśnie jest ten bieg, któremu towarzyszy wiele wydarzeń – mówi Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdyni.

Kolejnym odcinkom cyklu PKO Grand Prix Gdyni od dawna towarzyszy akcja „biegnę dla…”. Tym razem zawodnicy mogą pomóc 12-letniemu Arturowi, który urodził się z wrodzoną wadą kości udowej prawej (jego prawa noga była znacznie krótsza od lewej).
Artur jest już po dwóch operacjach, a w najbliższym czasie czeka go kolejna – wydłużania kości. Dzięki temu będzie mógł, w miarę normalnie i aktywnie, żyć. Dziękujemy wszystkim, którzy angażują się w pomoc i zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „biegnę dla Artura” – mówi mama chłopca, Ewa Sasinowska.

Aby pomóc, wystarczy przed startem przypiąć do koszulki kartkę z napisem „biegnę dla Artura” i ukończyć bieg. Dzięki zaangażowaniu zawodników, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na leczenie dziecka, będącego podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Kartki-identyfikatory akcji „biegnę dla Artura” będzie można odbierać w biurze zawodów 27 i 28 czerwca w czasie jego pracy.

Akcje charytatywne „biegnę dla…” Fundacja PKO Bank Polskiego organizuje od 6 lat. W tym czasie odbyło się ich blisko 400, w których uczestniczyło ponad 170 tys. osób. Do tej pory Fundacja wsparła już prawie 460 osób kwotą ponad 5,4 mln zł.