Oto pacemakarzy Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim

Poznajcie ludzi, którzy pomogą dobiec na metę Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim w wymarzonym czasie. Tradycyjnie pacemakerzy przydzieleni będą do określonych stref czasowych.

Pacemakerzy Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim 2018 i czas, na który pobiegną:

39:59

 

Jerzy Trzebiatowski
Biega amatorsko od niecałych pięciu lat – od dwóch reprezentuje grupę „biegamyrazem.pl”. W roli pacemakera zadebiutował podczas ubiegłorocznego Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim. Rozpoczął przygodę z bieganiem, ponieważ chciał zgubić zbędne kilogramy. Z czasem połknął bakcyla i teraz próbuje dogonić lepszych od siebie. Najlepiej czuje się na dystansie 5 km, ale coraz większą przyjemność sprawia mu również bieganie na dłuższych trasach. Rekordy życiowe: 5 km – 17:18, 10 km – 36:55, półmaraton – 1:23:49.

   Tomek Szczykutowicz
Od dziecka związany ze sportem, od niespełna trzech lat z bieganiem. Reprezentuje drużynę „Szalony Gdańsk Biega”. Jego pierwsze zawody na atestowanej trasie to gdyński Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim 2015. Zadebiutował czasem 40:50. W ubiegłym roku jego przygoda z bieganiem nabrała rozpędu. Pokonał maraton w Gdańsku w 2:58:48. Doświadczenie w roli pacemakera zdobywał m.in. podczas gdyńskiego półmaratonu (czas 1:30). Lubi pomagać innym w osiągnięciu dobrych rezultatów. Jego aktualne „życiówki” to: 5 km – 18:25, 10 km – 37:31, półmaraton – 12:49, maraton – 2:58:48.

44:59

 

Michał Kowalczyk

Również posiada doświadczenie w roli pacemakera. Biega od ponad pięciu lat, najchętniej w Gdyni. Postaram się spełnić oczekiwania i mam nadzieję, że stawię się na mecie zgodnie z założonym czasem. Od kibiców oczekujemy głośnego dopingu, jak co roku – zapowiada Michał, którego rekordy życiowe prezentują się następująco: 5 km – 19:48, 10 km – 40:40, półmaraton – 1:34:00, maraton – 3:29:00.

   

Artur Michalski

Biegacz z zmiłowania. Buty do biegania założył w 2006 roku, głównie aby utrzymać kondycję i walczyć z nadwagą. Pasja pochłaniała go z dnia na dzień. W 2011 roku zaczął startować w biegach ulicznych. Dziś ma na swoim koncie udział w ponad stu biegach na różnych dystansach: od 3 km do maratonu. Jego rekordy życiowe to: 5 km – 19:36, 5 mil – 35:10, 10 km – 39:10, półmaraton – 1:27:53, maraton – 3:12:15. Uczestnikom PKO Grand Prix Gdyni może być już znany z roli pacemakera. – W ubiegłym roku miałem zaszczyt i przyjemność prowadzić grupę na 45 minut. Wraz z kolegą wywiązaliśmy się z tego zadania dobrze. W tym roku także zapraszamy na start z naszej strefy. Damy z siebie wszystko, abyście dzięki nam osiągnęli wymarzone „życiówki” – mówi Artur.

49:59

Daniel Penk

Biega od dwóch lat. Jest członkiem grup biegowych: „Bornholm Runners” i „Biegaj z Głową”. Wierzy, że to co w bieganiu najlepsze jeszcze przed nim. Mieszka w Gdańsku, na co dzień pracuje jako specjalista od sieci komputerowych. W wolnych chwilach zajmuje się turystyką biegową. Fascynuje go Dania. Uwielbia podróże, które łączy z rekreacyjnym bieganiem. Rekordy życiowe: 10 km – 37:41, półmaraton – 1:28:11, maraton – 3:09:25.

  Rafał Dadej

Ze sportem związany niemal całe życie. Wcześniej czynnie uprawiał kolarstwo górskie. Kilka lat temu zaczął biegać, przygotowując się do charytatywnego marszu wzdłuż brzegu Bałtyku – „Piaskiem w raka”. Od tej pory biega i startuje w biegach ulicznych na dystansach od 10 km do maratonu, a także w ultramaratonach, maratonach rolkarskich i biegach OCR. Ma sentyment do kolarstwa, co wykorzystuje w triathlonie. Swoje trening i sportowe poczynania opisuje na blogu piaskiemwraka.blogspot.com

54:59

 

Marek Hudzik

Biega już siódmy rok. Zaczął od gdyńskiego Biegu Urodzinowego 2012 i wkręcił się na dobre. Regularnie startuje w sobotnim parkrunie, natomiast w poniedziałki biega z BBL. Startował w kilkunastu półmaratonach („życiówka”: 1:40:59 ) i biegach na 10km (46:37). Sześć razy uczestniczył także w maratonie, z najlepszym czasem: 3:43:5. Jako pacemaker debiutował na maratonie w Gdańsku w 2016 roku.

  Małgorzata Masłowska

Biega od 2010 roku i od samego początku należy do grupy „biegamyrazem.pl”. Zadebiutowała na gdyńskim Biegu Niepodległości. Na koncie ma liczne starty w zawodach biegowych (dziewięć maratonów, około 20 półmaratonów oraz 50 innych biegów), rowerowych oraz triatlonowych.  Najlepsze wyniki: 10 km – 47:18, półmaraton – 1:49:15, maraton – 4:02:06. Jej sportowym celem jest zabawa i radość z uczestnictwa w zawodach oraz  pozostanie w dobrej kondycji fizycznej. Małgorzata doświadczenie w roli pacemakerki: – Mam nadzieję służyć pomocą wszystkim, którzy zdecydują się biec w moim towarzystwie przez 55 minut. Zapraszam do wspólnego biegu!

59:59

 

Paweł Marcinko

Jego przygoda z bieganiem zaczęła się sześć lat temu, kiedy w domu pojawił się pies. Wymagał on czegoś więcej, niż zwykłych spacerów po osiedlu. I tak się zaczęło: treningi biegowe, starty w dogtrekkingach, czyli biegach na orientację z psem, w biegach ulicznych i przełajowych. Od kilku lat wielką satysfakcję sprawia mu prowadzenie grup jako pacemaker. – Biegnąc ze mną macie pewność, że na mecie stawicie się po niespełna godzinie. Inna opcja nie wchodzi w grę! Na trasie będziemy się wzajemnie motywować, wspierać i zabawiać rozmową, tak żeby trudy biegu były nieodczuwalne – zapowiada Paweł. I dodaje: – Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnego startu. Trenujcie, nastawiajcie się pozytywnie, a wszystko będzie dobrze. Do zobaczenia!

 

Marcin Wójtowicz

Od zawsze związany ze sportem: kiedyś sędzia piłkarski, obecnie biegacz amator. Biega od ponad pięciu lat. Ukończył kilka maratonów z najlepszym wynikiem 3:12:14. 10 km potrafi pokonać w mniej niż 40 minut. Wielokrotnie prowadził biegi jako pacemaker na różnych dystansach.