Oddaj głos na najlepszych kibiców

Do poniedziałku 28 maja uczestnicy Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim mogą oddać swoje głosy na szkołę, która ich zdaniem zorganizowała najlepszy doping na trasie. Obecnie w konkursie na „Mistrza Kibicowania” prowadzi SP nr 17, natomiast broniąca tytułu z poprzedniego biegu SP nr 51 jest piąta. 

Do zabawy, która swoja premierę miała podczas Biegu Urodzinowego z PKO Bankiem Polskim, zgłosiło się sześć szkół podstawowych. Każda z nich otrzymała własną strefę kibicowania, znajdującą się wzdłuż ulicy Świętojańskiej.

Od pomysłowości uczniów zależało, w jak zagospodarują wydzielony obszar, a także w jaki sposób będą wspierać biegaczy. Nie zabrakło kolorowych przebrań, chóralnych przyśpiewek czy własnoręcznie przygotowanych tablic z hasłami motywującymi biegaczy.

W porównaniu z poprzednim biegiem, rozgrywanym w ramach PKO Grand Prix Gdyni, wystartowały dwie nowe placówki. Jak dotąd, na czele znajduje się Szkoła Podstawowa nr 17, druga jest „dwudziestka szóstka”, a na najniższy stopień podium należy do SP 14. Kolejne pozycje zajmują SP 29, SP 51 oraz SP 44. Różnice między poszczególnymi placówkami są niewielkie, dlatego uczniowie liczą na Wasze głosy!

O triumfie w zabawie „Mistrz Kibicowania” zadecyduje liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w Biegu Głównym na dystansie 10 km. Ankieta znajduje się w Profilu Zawodnika i można wziąć w niej udział do 28 maja. Dzień później ogłoszone zostaną oficjalne wyniki. Każdemu głosującemu przysługuje wyłącznie jeden głos.

Przypomnijmy, że zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Placówka, która zajmie drugie miejsce na ten sam cel otrzyma 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a czwarta, piąta i szósta – 500 zł.

Poniżej prezentujemy stanowiska szkół: (kolejność: SP 14, SP 17, SP 26, SP 29, SP 44, SP 51)