O nagrody powalczą… kibice

Podczas tegorocznego Biegu Urodzinowego Z PKO Bankiem Polskim, po raz pierwszy w historii imprezy, wzdłuż trasy funkcjonować będą strefy kibicowania gdyńskich szkół. Poszczególne placówki rozstawione zostaną na całej długości ulicy Świętojańskiej. Najlepsza z nich otrzyma tytuł „Mistrza Kibicowania” – wybór w rękach… biegaczy.

 

Polscy kibice uznawani są za najlepszych na świecie, co potwierdzają kolejne wielkie imprezy  organizowane w naszym kraju. Podczas Biegu Urodzinowego będą mogli potwierdzić to najmłodsi adepci sztuki dopingowania. Z pewnością, w ruch pójdą klaskacze, wuwuzele oraz instrumenty muzyczne. Spodziewać możemy się również pomysłowych transparentów oraz chóralnych przyśpiewek. Wszystko po to, aby wspierać biegaczy przemierzających ul. Świętojańską.

Do walki o miano „Mistrza Kibicowania” staną cztery szkoły, które ulokowane zostaną w czterech strefach:

SP 51 Świętojańska/Obrońców wybrzeża

SP 29 Świętojańska/Żwirki i Wigury  

SP 17 Świętojańska/Kilińskiego

SP 44 Świętojańska/Piłsudskiego

Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Placówka, która zajmie drugie miejsce na ten sam cel otrzyma 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a czwarta – 500 zł.

O wyborze „Mistrza Kibicowania” zadecyduje liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w Biegu Głównym na dystansie 10 km. Ankieta znajdować będzie się w Profilu Zawodnika i będzie można wziąć w niej udział od 18 lutego do 4 marca br. Każdemu głosującemu przysługuje wyłącznie jeden głos.

Zwycięzcę konkursu poznamy 5 marca.