Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim w Gdyni

– PKO Bank Polski partnerem kolejnego biegu z cyklu PKO Grand Prix Gdyni 2017 odbywającego się pod hasłem „Nie przestawaj biec”.
– Nocny Bieg Świętojański wystartuje w  piątek 9 czerwca 2017 r. o godz. 23.59.
– Podczas zawodów odbędzie się akcja charytatywna „biegnę dla Ani”.

W nocy z 9 na 10 czerwca Gdynia stanie się najbardziej rozbieganym miastem Pomorza. Wszystkich uczestników Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim zachęcamy do udziału w akcji charytatywnej na rzecz 2,5-letniej Ani, która urodziła się ze złożoną wadą serca.

 

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim na 10 km wystartuje o godz. 23.59 na ul. Kazimierza Górskiego, na wysokości Narodowego Stadionu Rugby. Tam też znajduje się meta. Wydarzeniu towarzyszyć będzie marsz Nordic Walking, który ruszy o 22.00. Bieg Świętojański ukończyło w ubiegłym roku 4712 zawodników. To jedna z czterech imprez wchodzących w skład cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Pozostałe to Bieg Urodzinowy, Bieg Europejski oraz Bieg Niepodległości.

To już trzeci bieg w tym roku z cyklu PKO Grand Prix Gdyni, który wspiera PKO Bank Polski. Bieg Świętojański to niezwykłe wydarzenie w nocnym klimacie naszego przepięknego, nadmorskiego miasta. Zapraszamy do przyjścia na imprezę i kibicowania. Zawodników zachęcamy natomiast do przyłączenia się do akcji charytatywnej dla Ani – mówi Tomasz Jabłoński, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdyni.

Biorąc udział w Nocnym Biegu Świętojańskim, zarówno w zawodach głównych, jak i w marszu Nordic Walking, będzie można pomóc 2,5-letniej Ani. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca. Musi przejść kolejną operację, na którą zbierane są środki. Ania jest podopieczną Fundacji Cor Infantis.

Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Ani” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na zabieg dziewczynki. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Hala Gier przy ul. Olimpijskiej 5/9): 8 czerwca od 15.00 do 20.00 oraz w dniu biegu 9 czerwca w godz. 18.00-23.30.

Z kartką „biegnę dla Ani” wystartuje na pewno Sebastian Chmara, ambasador programu „PKO Biegajmy razem”, były lekkoatleta specjalizujący się w dziesięcioboju, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Sebastian Chmara będzie też pacemakerem na 55 minut.

W ubiegłym roku podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego 540 zawodników dołączyło do akcji dla 2-letniej Klary. Dzięki temu dziewczynka otrzymała od Fundacji PKO Banku Polskiego pieniądze na operację wady serca. Od 2013 r. odbyło się 281 takich akcji, w których wzięło udział ponad 100 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 301 beneficjentów kwotą ponad 3,9 mln zł.

Zapisy internetowe na Nocny Bieg Świętojański zostały zakończone, ale w dniach 8-9 czerwca będzie można zarejestrować się jeszcze w Biurze Zawodów. Organizator przewidział dodatkowe 150 pakietów na bieg główny i 100 na marsz Nordic Walking. Decyduje kolejność zgłoszeń.

W pakietach startowych uczestnicy otrzymają od PKO Banku Polskiego wyjątkowy upominek – kartę pierwszej pomocy. Znajduje się na niej prosty schemat udzielania pierwszej pomocy, a na odwrocie miejsce na dane biegacza, niezbędne w sytuacji zagrożenia jego życia.

Bank zaprasza także już teraz na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 r. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują na początku września. W Trójmieście bieg rozgrywany jest na Stadionie AWFiS Gdańsk.

Konkurs kibica

PKO Bank Polski zachęca do udziału w konkursie biegowym dla dzieci, który potrwa do 14 czerwca. Wystarczy zaprojektować koszulkę kibica. Najciekawsze prace zostaną wydrukowane na koszulkach i nagrodzone aparatami fotograficznymi. Szczegóły konkursu znajdują się na stronie: https://bankomania.pkobp.pl/bankokonkursy/zaprojektuj-grafike-na-t-shirt/.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:

www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

 ***

PKO Bank Polski jest niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego. W I kwartale 2017 r. jego skonsolidowany zysk netto wyniósł 525 mln zł, a wartość aktywów sięgnęła 288,5 mld zł. W całym 2016 r. Grupa Kapitałowa wypracowała 2,87 mld zł zysku, co było najlepszym wynikiem w sektorze finansowym. Bank jest podstawowym dostawcą usług finansowych dla wszystkich segmentów klientów, osiągając najwyższe udziały w rynku depozytów (17,3 proc.) oraz kredytów (17,7 proc.), w tym także w kredytach hipotecznych, spośród których niemal co trzeci udzielany jest przez PKO Bank Polski oraz przez PKO Bank Hipoteczny. Posiadając 8 mln kart płatniczych, bank jest największym wydawcą kart debetowych i kredytowych w Polsce z udziałem w rynku na poziomie 22 proc. Dzięki rozwojowi narzędzi cyfrowych, w tym aplikacji IKO, która ma już 1,2  mln aktywnych użytkowników, PKO Bank Polski stał się najbardziej mobilnym bankiem w Polsce. Silną pozycję Banku wzmacniają spółki Grupy Kapitałowej. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego jest liderem pod względem liczby i wartości transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym. Dzięki przejęciu Raiffeisen-Leasing Polska, Grupa Kapitałowa stała się z kolei liderem rynku leasingu, z udziałem na poziomie 13 proc. Efektywna realizacja strategii wzrostowej sprawiła, że PKO Bank Polski jest najwyżej spozycjonowaną krajową spółką finansową w rankingu Forbes Global 2000 obejmującym największe giełdowe firmy na świecie. W 2016 roku, należący do Financial Times miesięcznik The Banker, po raz trzeci uhonorował PKO Bank Polski nagrodą „Bank of the Year in Poland”.