Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim 2015 przeszedł do historii

WER_9421_wynik

Tysiące biegaczy i nocna Gdynia – taka kombinacja po prostu musi działać. Kolejna edycja Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim udowodniła, że Gdynia to wspaniałe miejsce do spędzania czasu w aktywny sposób – bez względu na porę!

Tłumy na tle nocnej Gdyni

Czerwcowy bieg z cyklu PKO Grand Prix Gdyni należy do najpopularniejszych. Jest to bowiem jedna z niewielu tego typu imprez, która odbywa się w środku nocy. Nic zatem dziwnego, że na linii startu Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim stawiło się prawie 6500 osób.

Jest to ogromny sukces nas wszystkich – mówi Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu – Serdecznie dziękuję biegaczom, że postanowili spędzić tę noc w aktywny sposób – dodaje.

Frekwencja dopisała także podczas Nocnego Marszu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim. Miłośnicy nordic walking godnie uczcili święto ulicy Świętojańskiej – z kijkami przeszło ponad 250 osób.

_75B5788_wynik

Polka i Kenijczyk zwycięzcami

Pierwsze miejsca na podium w kategorii mężczyzn tym razem umknęło naszym rodakom. Na trasie bezkonkurencyjny okazał się bowiem Gilbert Kipkosgei z Kenii, który na pokonanie 10 kilometrów potrzebował zaledwie 29’43’’. Wśród kobiet – zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami – zwyciężyła Agnieszka Mierzejewska z czasem 33’47’’.

_DSG0909_wynik

– Bieganie nocą jest o tyle fajne, że nie przeszkadzają wysokie temperatury, latem za dnia potrafi być nawet 30 stopni, nocą jest znacznie chłodniej – oceniała zwyciężczyni po przekroczeniu mety.

Honda Jazz coraz bliżej…

Nocny Bieg Świętojański z PKO Bankiem Polskim był pierwszą imprezą cyklu PKO Grand Prix Gdyni, na której można było wypełnić formularze konkursowe „Biegiem po Hondę”. O tym, kto wygra nowiutkie auto, dowiemy się już w listopadzie.

_75B5453_wynik

Sponsorem nagrody jest Honda Gdynia.

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim – następny w kolejce

Ostatni bieg w 2015 roku odbędzie się tradycyjnie 11 listopada. – Liczymy, że Bieg Niepodległości, podobnie jak w poprzednich edycjach, zgromadzi największą ilość biegaczy i tym samym uda się nam stworzyć wspaniałe sportowe wydarzenie – podsumowuje Marek Łucyk.