Najważniejsze informacje przed startem

Już tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia czwartego, a zarazem ostatniego w tym roku biegu cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Oto najważniejsze informacje dla wszystkich uczestników, którzy staną na linii startu Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim.

MIASTECZKO ZAWODÓW


ODBIÓR PAKIETÓW STARTOWYCH

 9 listopada (piątek) – w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej GCS ul. Olimpijska 5 w godzinach 15:00-20:00

10 listopada (sobota) – w biurze zawodów mieszczącym się w Hali Lekkoatletycznej GCS ul. Olimpijska 5 w godzinach 8:00-20:00

11 listopada pakiety startowe nie będą wydawane.

Aby odebrać pakiet startowy, należy okazać kartę startową, znajdującą się w profilu zawodnika – karta może zostać wydrukowana lub okazana na urządzeniach mobilnych. Pakiet startowy nie musi być odbierany osobiście, wystarczy okazać kartę startową zawodnika.

ZAKUP PAKIETU 

Do czwartku do godziny 21:00 pakiet startowy można kupić w punkcie stacjonarnym znajdującym się w gdyńskim centrum handlowym Riviera (ul. Kazimierza Górskiego 2). Na stoisku dostępne są pakiety na bieg główny (60 złotych) oraz na marsz nordic walking (40 złotych)

W dniach 9 i 10 listopada organizator przewidział dodatkowe pakiety startowe do biegu głównego (opłata 100 zł w gotówce), do marszu nordic walking (opłata 50 zł w gotówce) oraz 200 pakietów biegów młodzieżowych (opłata 1 zł w gotówce).

PARKING

Zalecamy transport pociągami SKM, PKP oraz PKM do stacji Gdynia Główna.

Zachęcamy również do korzystania z parkingów znajdujących się:
– przy ul. Zawiszy przy Muzeum Miasta Gdyni (bezpłatny)
– przy CH Batory (płatny)
– przy Teatrze Muzycznym – podziemny parking (płatny)
– przy Skwerze Arki Gdynia (bezpłatny)

Parking rowerowy znajdował się będzie przy depozycie (patrz Miasteczko Zawodów)

ZMIANY W RUCHU KOŁOWYM

W związku z organizacją w/w imprezy zachodzi konieczność czasowego zamknięcia (11 listopada od godziny 14:00 do około 17:30) następujących ulic:
– Skwer Kościuszki, Jerzego Waszyngtona, Św. Wojciecha, Portowa, Plac Kaszubski, Tadeusza Wendy, Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku do ul. Polskiej), Polska (jezdnia w kierunku do skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego), Bernarda Chrzanowskiego, Św. Piotra, Świętojańska (od Skweru Kościuszki do al. Marszałka Józefa Piłsudskiego), al. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Również 11 listopada pomiędzy godzinami 6:00 a 18:00 zamknięta dla ruchu będzie Aleja Jana Pawła II oraz część Skweru Kościuszki.

Plac na Alei Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim Morskiego Instytutu Rybackiego) niedostępny będzie od 7.11 (od godz. 8:00) aż do 12.11 (do godz. 10:00).

DEPOZYT I PRZEBIERALNIE

Depozyt i przebieralnie znajdować się będą za linią start/meta przy Nadbrzeżu Pomorskim. Do depozytu będzie można oddać bagaż jedynie w worku dostarczonym przez Organizatora, przy odbiorze numeru startowego (bagaże luzem, bez worków, nie będą przyjmowane).

PUNKT ŻYWIENIOWY I NAPOJE

 

Punkt z wodą znajdować się będzie na 5 kilometrze, podobnie jak punkt żywnościowy Fabryki Czekolady Bałtyk. Co więcej, gdyński OPEC po biegu zaprasza na ciepłą herbatę.

HARMONOGRAM BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI Z PKO BANKIEM POLSKIM:

11 listopada (niedziela)
9:00 Start Młodzieżowych Marszów Niepodległości Nordic Walking
9:45 Start Marszu Niepodległości Nordic Walking w kategorii Open
10:30 Ceremonia dekoracji Nordic Walking
10:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (chłopcy)
11:00 Start Biegu Niepodległości w kategorii Starszaka (dziewczęta)
11:30 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (chłopcy)
11:45 Start Biegu Niepodległości w kategorii Młodzika (dziewczęta)
12:15 Start Biegu Niepodległości w kategorii Juniora (dziewczęta i chłopcy)
13:00 Ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
13:15 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2014 r. – 11 listopada 2018 r.)
13:45 Start Biegu Malucha (dla osób urodzonych w przedziale 1 stycznia 2012 r. – 31 grudnia 2013 r.)
15:00 Start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim
17:00 Ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni

*****

TRASA BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI Z PKO BANKIEM POLSKIM:

START: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”, Skwer Kościuszki – aleja Jana Pawła II – Jerzego Waszyngtona – Św. Piotra – Tadeusza Wendy – Bernarda Chrzanowskiego – Polska – Janka Wiśniewskiego – Jana z Kolna – Tadeusza Wendy – Portowa – Plac Kaszubski – Świętojańska – Józefa Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski – aleja Jana Pawła II – Skwer Kościuszki. META: Skwer Kościuszki na wysokości ORP „Błyskawica”).

Poniżej podajemy linki do pozostałych tras zawodów towarzyszących:
– Biegi Młodzieżowe
– Bieg Malucha
– Marsz Niepodległości
– Młodzieżowe marsze Nordic Walking

*****

STREFY CZASOWE

Poznaj swojego pacemakera
Sprawdź kto będzie prowadził twoją strefę czasową. Dowiedz się więcej!

*****

MEDALE I NAGRODY

Każdy uczestnik zawodów po zakończeniu rywalizacji otrzyma na mecie pamiątkowy medal:

Po przekroczeniu linii mety zawodów uczestnicy otrzymają trofeum przedstawiające dom wójta Radtkego. Dla najmłodszych uczestników przygotowano natomiast medale, na których znajduje się holownik.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA (FAQ)

Listę najczęściej zadawanych pytań znajdziecie tradycyjnie na naszej stronie w zakładce FAQ.

INFORMACJE DODATKOWE

Masz wątpliwości? Dzwoń!
Infolinia dla zawodników funkcjonować będzie do 12 listopada. 785 174 758. Dowiedz się więcej

Słodka niespodzianka
Specjalną promocję dla biegaczy przygotowała fabryka czekolady Bałtyk. Uczestnicy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim mogą liczyć na darmową wysyłkę produktów zakupionych w sklepie internetowym. Dowiedz się więcej

Darmowe konsultacje
W piątek od godz. 15 do 20 oraz w sobotę od godz. 8 do 20 na stanowisku Rehasport Clinic w biurze zawodów zlokalizowanym w hali lekkoatletycznej przy ul. Olimpijskiej 5 odbędą się bezpłatne konsultacje z rehabilitantami. Dowiedz się więcej

Taniej do kina
Zaledwie 11 zł zapłacą uczestnicy Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim za specjalny pokaz filmu „RunCamino”, którego projekcja odbędzie się 10 listopada o godz. 18 w Gdyńskim Centrum Filmowym (sala Goplana) Dowiedz się więcej

Spersonalizowane video dla każdego
W każdym klipie zobaczycie swoje imię, osiągnięty czas w swojej kategorii wiekowej i klasyfikacji generalnej biegu, a także nagranie momentu, w którym przekraczacie linię półmetku oraz mety. Dowiedz się więcej

*****

Powodzenia! Nieustannie naprzód!