Lotto w gronie sponsorów PKO Grand Prix Gdyni

Olbrzymia popularność PKO Grand Prix Gdyni sprawia, że rośnie nie tylko liczba uczestników poszczególnych imprez. Poszerza się również grono sponsorów jednego z największych biegowego cyklu w Polsce. Do współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu powróciło Lotto!

PKO Grand Prix Gdyni to cykl znany i lubiany. W czterech biegach ubiegłorocznej edycji imprezy wystąpiło ponad 20 tysięcy osób. Gdyńskie wydarzenia sportowe od lat cieszą niezwykła popularnością w regionie, choć na starcie nie brakuje również uczestników z całej Polski, a nawet Europy.

Każdy z biegów to wielkie święto sportu i miasta. Gdy tysiące uśmiechniętych biegaczy przemierza kolejne kilometry, gdynianie tłumnie gromadzą się wzdłuż trasy. W gronie dopingujących znajdziemy zarówno uczniów gdyńskich szkół podstawowych, biorących udział w konkursie „Mistrz Kibicowania”, rodziny zawodników, a także mieszkańców uwielbiających klimat sportowych wydarzeń.

Za nami już pierwsza w tym roku odsłona PKO Grand Prix. W Biegu Urodzinowym uczestnicy celebrowali 92. rocznicę nadania praw miejskich Gdyni. Podczas dwudniowej imprezy endorfinami naładowało się prawie 4 tysiące uczestników, mimo że warunki atmosferyczne nie zachęcały do wychodzenia z domu.

Już niebawem przed nami Bieg Europejski (12-13 maja), Nocny Bieg Świętojański (22 czerwca) oraz Bieg Niepodległości (11 listopada). Tegoroczna edycja tego ostatniego będzie wyjątkowa ze względu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabraknie pamiątkowych koszulek, konkursów z atrakcyjnymi nagrodami oraz specjalnie przygotowanych na tę okazję niespodzianek.

– Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim przyciąga tłumy od lat. Jeżeli ktoś spędził z nami to wyjątkowe święto, to w kolejnych latach wraca wraz z rodziną i przyjaciółmi – zauważa Marek Łucyk, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.  To fantastyczna forma zademonstrowania miłości do ojczyzny i do sportu – dodaje.

O to, aby impreza po raz kolejny zapadła w pamięci gdynian oraz przyjezdnych biegaczy zadbają, wspierający PKO Grand Prix Gdyni, sponsorzy, do których na Bieg Niepodległości dołączy Lotto.

Niezmiernie cieszymy się z tego, że nasza impreza cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko biegaczy, ale również firmy, które chcą wspierać podobne inicjatywy – zaznacza Marek Łucyk. I dodaję: – Jestem przekonany, że nasza współpraca, podobnie jak w poprzednich latach, przebiegać będzie wzorowo i razem zorganizujemy najlepszy Bieg Niepodległości w historii.