Gdynia na dopingu. Czekamy na kolejnych mistrzów kibicowania

To już tradycja, że uczestników PKO Grand Prix Gdyni dopingują uczniowie lokalnych placówek oświatowych, biorący udział w konkursie „Mistrz Kibicowania”. Pierwszą tegoroczną odsłonę zabawy wygrało Przedszkole nr 19. Kto okaże się najlepszy podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim? Wybór w rękach biegaczy. Zapisy dla szkół i przedszkoli trwają do 24 kwietnia.

Gdy w lutym świętowaliśmy urodziny miasta z morza i marzeń, ulica Świętojańska prezentowała się niczym Rio de Janeiro w karnawale. Kolorowa fala zagrzewała biegaczy okrzykami, przyśpiewkami oraz motywacyjnymi plakatami, po raz kolejny udowadniając, jakie pokłady kreatywności drzemią w gdyńskiej młodzieży. W ruch poszły klaskacze, wuwuzele oraz instrumenty muzyczne. Było głośno i wesoło, jak na przyjęcie urodzinowe przystało.

Zdaniem niemal 40% głosujących, najlepiej kibicowało Przedszkole nr 19. Na drugim stopniu podium uplasowało się X Liceum Ogólnokształcące, które rzutem na taśmę wyprzedziło Szkołę Podstawową nr 21.

Następna okazja do wzięcia udziału w konkursie już podczas Biegu Europejskiego z PKO Bankiem Polskim, który po raz pierwszy odbędzie na terenie Portu Lotniczego Gdynia-Kosakowo. Uczestnicy pokonają trasę wyznaczoną wzdłuż pasa startowego, co sprzyja niekonwencjonalnym pomysłom młodych kibiców.

Uczestnikami konkursu mogą być tylko i wyłącznie uczniowie publicznych placówek funkcjonujących w ramach Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gdyni. Zgłoszenia szkół w formie elektronicznej prosimy kierować na adres gpx@gdyniasport.pl do 24 kwietnia. Do konkursu przyjętych zostanie 19 placówek (decydować będzie kolejność zgłoszeń).

Zwycięska szkoła, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzyma pamiątkowy puchar oraz nagrodę w wysokości 2000 zł na zakup sprzętu sportowego. Placówka, która zajmie drugie miejsce na ten sam cel otrzyma 1500 zł, trzecia – 1000 zł, a pozostałe – 500 zł.

O wyborze „Mistrza Kibicowania” zadecyduje liczba głosów oddanych przez zawodników biorących udział w Biegu Głównym na dystansie 10 km. Ankieta znajdować będzie się w Profilu Zawodnika po imprezie. Każdemu głosującemu przysługuje wyłącznie jeden głos.

Pobierz wszystko