Biegnę dla Dominika i Szymonka podczas Nocnego Biegu Świętojańskiego z PKO Bankiem Polskim

Podobnie, jak w przypadku wcześniejszych zawodów, tak i teraz połączymy sport z ideą dobroczynności. Nocnemu Biegowi Świętojańskiemu z PKO Bankiem Polskim towarzyszyła będzie akcja charytatywna „biegnę dla Dominika i Szymonka”. 

23-letni Dominik choruje na dziecięce porażenie mózgowe i wymaga rehabilitacji. Jest podopiecznym Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

6-letni Szymonek ma wiele ciężkich chorób, które powodują konieczność m.in. tlenoterapii, żywienia pozajelitowego. Niezbędne są specjalistyczne badania, które pozwolą na dalsze leczenie chłopca. Szymonek jest podopiecznym Fundacji Dzieciom Zdążyć z pomocą.

Więcej informacji na temat wydarzeń wspieranych przez PKO Bank Polski i Fundację PKO Banku Polskiego można znaleźć na stronie:

W ramach prowadzonego przez PKO Bank Polski programu „PKO Biegajmy razem” sponsorowane są różne biegi na terenie całego kraju. Podczas nich Bank wraz Fundacją PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia.

W 2017 r. zostało zorganizowanych zostało 98 charytatywnych akcji biegowych, w wyniku których pomogliśmy 120 osobom przekazując kwotę 1,33 mln pln. W akcje pomocy zaangażowało się ponad 41,3 tys. biegaczy.

W 2018 r. odbyło się już 32 akcje, dzięki którym przekazaliśmy 45 potrzebującym osobom kwotę 420 000 zł. Zaangażowało się w nie prawie 13,9 tys. biegaczy.