Bałtyk biegnie razem z nami

Fabryka Czekolady „Bałtyk” dołączyła do grona sponsorów cyklu PKO Grand Prix Gdyni. Firma będzie wspierała zawody poprzez organizację punktów odżywczych na trasach, degustacje dla zawodników oraz promocję cyklu. Produkty „Bałtyku” będą trafiać do pakietów startowych dla najmłodszych uczestników biegów.

– „Bałtyk” obchodzi w tym roku jubileusz 95-lecia. Jest w podobnym wieku co Gdynia, a to oznacza, że jesteśmy rówieśnikami. Przed laty nasza firma posiadała nawet jeden ze swoich zakładów w Gdyni – mówi Krzysztof Dietrich, menedżer ds. marketingu ZPC Bałtyk. – Dzisiaj ponownie jesteśmy obecni w Gdyni. Otworzyliśmy tutaj nasz sklep firmowy w Centrum Handlowym Batory oraz rozwijamy współpracę z Gdyńskim Centrum Sportu. Podczas Biegu Urodzinowego przygotujemy degustację naszych batonów energetycznych, punkt odżywczy na trasie biegu oraz cukierki Dulio w pakietach startowych dla najmłodszych  – podkreśla Dietrich.

„Bałtyk” to najsłynniejsza na Pomorzu fabryka czekolady, której tradycje sięgają roku 1923. Znana jest przede wszystkim z kultowych czekolad, pralinek i likworków. Od roku firma produkuje także batony energetyczne „BossMan” przeznaczone dla osób preferujących aktywny styl życia. Są one oparte na naturalnych, energetycznych składnikach bez dodatku cukru. Po batony „BossMan” sięgali już m.in. uczestnicy maratonów, ultramaratonów, triathlonów, biegów przełajowych i na orientację, żeglarze, podróżnicy, a nawet naukowcy podczas wyprawy polarnej na Spitsbergen. Hasło opatrzone hasztagiem #StartujzBossManem stało się coraz bardziej popularne w środowisku biegowym.

Po ubiegłorocznym sukcesie BossMana „Bałtyk” postanowił wyprodukować dwa nowe smaki swoich batonów energetycznych. Ten pierwszy, który „otwierał” serię, oparty był głównie na żurawinie i migdałach. Zawierał także orzechy ziemne, daktyle i płatki owsiane. Dwa kolejne smaki opierają się natomiast na kompozycji m.in. słonecznika i dyni oraz figi i maliny.

Pierwsza publiczna prezentacja nowych batonów odbędzie się podczas weekendu z Biegiem Urodzinowym. W biurze zawodów, „Bałtyk” otworzy swoje stoisko, przy którym odbędzie się degustacja batonów. Oczywiście będzie można zaopatrzyć się zarówno w batony energetyczne jak i w wiele innych, kultowych produktów „Bałtyku”.